1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS MANŞET

  4. Kars-Göle Yolu Ulaşıma Kapandı
Kars-Göle Yolu Ulaşıma Kapandı

Kars-Göle Yolu Ulaşıma Kapandı

Kars-Göle yolunda etkili olan tipi, ulaşımı olumsuz etkiledi.

A+A-

Kars-Göle yolunda etkili olan tipi, ulaşımı olumsuz etkiledi. Kapalı yolda okul servisinde mahsur kalan öğrenciler, kendi imkanlarıyla evlerine dönmek zorunda kaldı.

Kars merkezde güneşli ve sıcak hava etkili olurken, özellikle yüksek kesimlerde tipi hayatı olumsuz etkiliyor. Tipiyle birlikte Kars-Gölü yolu Boğatepe köyü mevkinde yol ulaşıma kapandı. Kars'ta güneşli havaya aldanarak yola çıkan vatandaşlar Boğatepe mevkiinde tipiye hazırlıksız yakalandı. Tipinin kapattığı yolda mahsur kalan araçlar, yaklaşık 1 saatlik çalışma sonrasında kurtarılarak yollarına devam etti.

Mahsur kalan okul servisindeki öğrenciler ise araçtan çıkıp etkili olan tipi altında birbirlerine yardım ederek kendi imkanlarıyla Boğatepe köyüne geri döndü.

Kars-Göle Yolunda Ulaşıma Tipi Engeli

Kars-Göle Yolunda Ulaşıma Tipi Engeli

Kars-Göle Yolunda Ulaşıma Tipi Engeli

Kars-Göle Yolunda Ulaşıma Tipi Engeli

Haberin uzantısı

Tipiden 23 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

Kars'ta etkili olan tipiden 23 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor.

Kars'ta özellikle yüksek kesimlerde etkili olan tipi hayatı olumsuz etkiliyor. Tip,den 23 köy ile bağlantı kesilirken, İl Özel İdaresi'ne bağlı karla mücadele ekipleri, kapalı köy yollarının yeniden ulaşıma açılması için yoğun çaba sarfediyor.

Kars'ta gece etkili olan tipiden, Akyaka'ya bağlı İbiş, Kayadöven, Süngüderesi, Arpaçay'a bağlı Bacıoğlu, Hasançavuş, Kıraç, Taşlıağıl, Digor'a bağlı Celal, Derinöz, Hasancan, Mahirbey, Oyuklu, Saklıca, Sorkunlu, Şatıroğlu, Şirinköy, Yağlıca, Yaylacık, Yemençayır ve Susuz'a bağlı Gölbaşı, Karapınar, Keçili ile Yaylacık köyleri olmak üzere toplam 23 köy ulaşıma kapalı bulunuyor.

Kapalı köy yollarının yeniden ulaşıma açılması için ekipler sefer oldu. Kars'ta özellikle yüksek kesimlerde tipi etkili oluyor. Tipiden dolayı açılan yollar tekrar kapanıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.