1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS

  4. Kars Belediyesi’nde HDP’li Dönem Başladı
Kars Belediyesi’nde HDP’li Dönem Başladı

Kars Belediyesi’nde HDP’li Dönem Başladı

Kars Belediyesi Eşbaşkanlığı'na seçilen HDP’li Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca mazbatalarını alarak göreve başladı.

A+A-

HDP'nin Kars Belediye Eşbaşkanları mazbatalarını aldı. 

Kars’ta yerel seçimlerde 12.192 oy ile seçilen Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kars Belediye Eşbaşkanları Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca, Adliye Sarayına gelerek mazbatalarını aldı. Ayhan Bilgen, mazbatasını Kars 2'nci Ağır Ceza Başkanı Şemsettin Dereli'den, Şevin Alaca ise Seçim Müdürü Mürsel Uluçay'dan aldı.

Kars Belediye Eşbaşkanları Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca, mazbatalarını aldıktan sonra Kars Belediyesi önünde açıklama düzenlediler.

Kars halkına ve seçimde emeği geçen herkese teşekkür eden Eşbaşkan Alaca, seçim kampanyası döneminde dile getirdikleri ‘değişim, dönüşüm’ iddiası yeniledi.

Kars’ı halka birlikte yöneteceklerini vurgulayan Alaca, “Seçimleri geride bıraktık bir hafta oldu. Bugün itibariyle mazbatamızı aldık. İki ay boyunca Kars’ın zor iklim şartlarında seçim çalışması yürüttük. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Biz Kars’ta değişim ve dönüşüm iddiasıyla yola çıktık, Kars halkında teveccühünü partimizden yana kullandı. Seçimi halkımızla beraber kazandık bundan sonraki süreçte de beraber yöneteceğiz. Kars’ın sorunlarına çözüm bulacağız, hepimize yakışır bir Kars inşa edeceğiz” dedi.

Seçim tartışmalarının geride kaldığını ifade eden Bilgen, “Kars’taki bu huzurun, bu güvenin seçimden sonra da devam etmesi gerekir. Hepimizi rahatsız eden kimi gelişmeler bizleri kaygılandırmaktadır. Bu sürecin artık normale dönmesi, seçim döneminde yürütülen bütün tartışmaların seçim döneminde kalması, bundan sonra partiler arası polemikle değil şehre nasıl hizmet ederiz yaklaşımıyla hepimiz hareket etmesi gerekiyor. Bütün partilerin bu sorumluluk içinde hareket etmesi gerekiyor” dedi.

Ayhan Bilgen’in açıklamaları şu şekilde: Hem seçim kampanyası boyunca hem de sayım günü ve sonrasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Siyasi partilerin tüm adaylarına, çalışanlarına, seçim kurulu görevlilerine, şehirde huzur içinde seçimin gerçekleşmesini sağlayan herkese teşekkür ediyoruz.   

Kars’taki bu huzurun, bu güvenin seçimden sonra da devam etmesi gerekir. Hepimizi rahatsız eden kimi gelişmeler bizleri kaygılandırmaktadır. Bu sürecin artık artık normale dönmesi seçim döneminde yürütülen bütün tartışmaların seçim döneminde kalması, bundan sonra partiler arası polemikle değil şehre nasıl hizmet ederiz yaklaşımıyla hepimiz hareket etmesi gerekiyor. Bütün partilerin bu sorumluluk içinde hareket etmesi gerekiyor.

Resmi sonuçların resmi gazetede ve YSK’nın sitesinde yayınlanmasının ardından yasal takvim içerisinde ilk meclis toplantımızı yapacağız, görev dağılımı gerçekleştireceğiz. Belediye Meclisi’nde temsil edilen bütün partilerle iş biriliği içerisinde sadece Kars’ın çıkarlarını düşünerek sadece şehrin acil ihtiyaçlarını düşünerek hareket edeceğimizi özellikle belirtmek isterim. Şüphesiz seçimlerde bir yarış olur. Biz başından beri seçimi ‘Kars kazandı’ dedik.  

Şimdiye kadar siyasi parti adına yaptığımız bütün çalışmalar parti çalışanları ve parti yöneticileri tarafından yönetilecektir. Biz artık Kars Belediyesi’ni yöneteceğiz. Çalışma arakadaşlarımız hangi partiden seçilmiş olurlarsa olsunlar onlarla birlikte çalışmamazı yöneteceğiz. 

Özellikle Kars Valiliği’nin aldığı karar nedeniyle kitlesel bir kutlama imkanı yok. Bir provakasyona bir gerilime fırsat vermeyi asla hiç kimse aklından geçirmemelidir. Kimsenin bu şehrin huzurunu bozmaya hakkı yok. Elbette nezaket içerisinde kutlamaları bazen burada bazen partide kabul edeceğiz. Sizden ricamız özellikle mesai saatleri içerinde burada avil odaklanmamız gereken işler var onlara odaklanmamız gerekiyor. Belki mesai dışında  hafta sonları tebrikleri kabul edeceğiz. 

Özel  talebimizdir çiçek çikolata ya da başka hediyeler almak istemiyoruz. Herkesin iyi niyetini değerli buluyoruz paylaşıyoruz. İyi niyet duygularını paylaşmak istediklerini anlıyoruz. Şehrin acil ihtiyaçları için destek olmak dayanışma içinde olmak için birim müdürüleri ve meclis üyeleri ile görüşeceğiz. Muhasebe sistemine uygun bir biçimde destek dayanışma için kim katkı sunmak isterse belediyenin resmi süreci başlayana kadar harcamalarında kullanmak ekseninde tutmak istiyoruz.

Bilgen ve Alaca, burada Belediye Başkan Vekili Nüsret Kara'dan belediyenin mührünü alarak görevine başladı. Bilgen ve Alaca, yapılan devir-teslimin ardından birim amirleriyle basına kapalı toplantıda bir araya geldi.

Haberin öncesi 

Mazbatalar Hazırlandı

Kars Belediyesi Eşbaşkanlığı’na seçilen HDP’li Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca’nın mazbataları hazırlandı.

Mazbataların imza eksiklerinin giderilerek bugün saat 14:00’te verilmesi bekleniyor.

Kars Belediyesi’nde Yeni Dönem

Kars Belediyesi’nde Yeni Dönem

Kars Belediyesi Eşbaşkanlığı'na seçilen HDP’li Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca mazbatalarını alarak göreve başladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.
1 Yorum
İlgili Haberler