İYİ Parti Seçime Katılacak

İYİ Parti Seçime Katılacak

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın YSK'ya verdiği listede İYİ Parti'nin de yer aldığı açıklandı.

A+A-

İYİ Parti'nin seçime katılacak partiler arasında yer aldığı belirtildi. İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın dün YSK’ya gönderdiği listede seçimlere girecek partilere İYİ Parti’yi de eklediğini söyledi.
 
Aytun Çıray, konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklama şöyle: “Yüksek Seçim Kurulu, Sayın Sadi Güven’in de belirttiği gibi partilerin sicil ve dosyalarını tutan, denetimlerini yapan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine katılma yeterliliğine sahip olan partilerin listesini istemiştir. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, söz konusu bilgi ve belgeleri inceledikten sonra 20.04.2018 saat 17:00 itibarı ile Yüksek Seçim Kuruluna 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine katılma yeterliliğine sahip olan partilerin listesini vermiştir. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın YSK’ya verdiği ve daha önce seçimlere katılma hakkına sahip olan dokuz partiyi ilaveten İYİ Partiyi de eklemiştir. Bu durumda İYİ Parti’nin 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine katılma hakkı tescil etmiştir. Büyük Türk Milletine saygılarımızla duyururuz.” 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler