1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Düşen Suriye Uçağının Pilotuna Ulaşıldı
HDP’li Encu Tekrar Kandıra Cezaevi’nde

HDP’li Encu Tekrar Kandıra Cezaevi’nde

HDP Şırnak Milletvekilli Ferhat Encu, avukatı aracılığı ile gönderdiği mesajında,"Hak, hukuk ve adaleti siyasi baskıya feda ettiler. Skandal düzeyindeki bu karar yargıya olan güveni de bir kez daha sarsmıştır" dedi.

A+A-

Tahliye edildikten 2 gün sonra yeniden tutuklanan HDP Şırnak Milletvekilli Ferhat Encu, avukatı aracılığı ile gönderdiği mesajında,"Hak, hukuk ve adaleti siyasi baskıya feda ettiler. Skandal düzeyindeki bu karar yargıya olan güveni de bir kez daha sarsmıştır" dedi. 

4 Kasım’da düzenlenen operasyonla gözaltına alınarak tutuklanan ve 104 günün ardından tahliye edildikten sonra tekrar tutuklanan HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encu, avukatı Özlem Zıngıl aracılığı ile bir mesaj yolladı.

Encu’nun mesajı şöyle: 

“Hukukun tamamen askıya alınarak partimize yapılan kumpas gün geçtikçe derinleşen bir haksızlığa dönüşüyor. Sayısı epey azalmış olsa da bir kısım hakimin verdiği hukuki kararları yine bir kısım hakim hukuku hiçe sayarak bozup aksi bir karar veriyorlar. Şırnak 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği kararı bozan Şırnak 1. Ağır Ceza Mahkemesi, hak, hukuk ve adaleti siyasi baskıya feda ettiler. Skandal düzeyindeki bu karar yargıya olan güveni de bir kez daha sarsmıştır. 

Halkım ve ailem ile görüşmek üzere gittiğim Botan'da uçaktan iner inmez daha hiç kimseyi göremeden apar topar yine mahkemeye çıkarılıp alelacele tutuklama kararının verilmiş olması bir talimat doğrultusunda olduğu açıktır. Bu siyasi kararlar şimdiye kadar olmadığı gibi bundan sonra da irademizi teslim alamayacaktır. Aksine mücadele azmimiz ve motivasyonumuz katlanarak büyüyor. Mutlaka ama mutlaka kazanacağız.”

Haberin öncesi..

HDP’li Encu tekrar Kandıra Cezaevi’ne götürüldü

15 Şubat'ta Şırnak 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği ara karar ile tahliye olan ve dün Şırnak Savcılığı'nın itirazı üzerine yeniden gözaltına alınıp Şırnak 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tekrardan tutuklanan HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encu Kandıra Cezaevi’ne götürüldü. 

Dünden beri nereye götürüldüğü hakkında bilgi verilmeyen Encu’nun dün gece Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi' ne götürüldüğü ardından uçakla Sabiha Gökçen Havaalanı'na oradan da Kandıra Cezaevi’ne nakledildiği öğrenildi. 4 Kasım gecesi yapılan baskınla gözaltına alındıktan sonra tutuklanıp Kandıra Cezaevi’ne götürülen ve 3 günce tahliye edilen Encu tekrar aynı yere götürüldü. 

Akşam saatlerinde Encu ile görüşen avukatı Özlem Zıngıl Encu'nun tek kişilik odada kaldığı ve durumunun iyi olduğunu aktardı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.