1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 2. Sancaktepe Kitap Fuarı Başladı
Gazeteci Levent Gültekin'e Saldırı

Gazeteci Levent Gültekin'e Saldırı

Gazeteci Levent Gültekin Halk TV önünde 25 kişilik bir grubun saldırısına uğradı.

A+A-

Gazeteci Levent Gültekin Halk TV’nin önünde saldırıya uğradı.

Gültekin Twitter’dan paylaştığı mesajda “25 kişilik bir eşkıya grubunun saldırısına uğradım kanalın önünde, şu anda iyiyim birazdan programda anlatacağım” dedi.

PolitiKARS'ın BİA'dan derlediği bilgilere göre; Gazeteci Murat Sabuncu ile birlikte "İki Yorum" programını yapan Levent Gültekin, kanala program için girmek üzereyken saldırıya uğradı.

Saldırıya uğradıktan sonra programa çıkan Gültekin, Halk TV’de yer alan habere göre yaşadıklarını şöyle anlattı:

BİR PARTİNİN GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI TEHDİT ETTİ

“Sosyal medyadan çok tehdit aldım. Üç kişi beş kişi değil. Bir partinin genel başkanı yardımcıları düzeyinde... Akıl alır gibi değil. Utanç verici bir durum.

“Bir iktidar ortağı partisinin genel başkanı yardımcıları kendilerine yöneltilen eleştirilerden dolayı sosyal medya üzerinden tehdit ediyorlar. Tehdidi de boş verelim küfür ediyorlar. Bana hakaret ediyorlar. 

TAKİP EDİLDİĞİMİ ANLADIM

“Meydanda taksiden indim. Bir tane gençle göz göze geldik. Fark ettim beni takip ediyorlar. Biraz hızlandım. Onlar da hızlandılar. Bu sefer geri döneyim dedim. Ben geri döndüm onlar da geri döndü...

“Biraz daha hızlandım, kanala doğru hızla geleyim, kanala 50-100 metre kala bu kez önümden 15-20 kişi, sokağın dört köşesinden aynı anda saldırdı. O anda başladılar vurmaya...

EŞKIYALIK

“Bir kişiye 25 kişi saldırmak ancak eşkıyalıktır. Bu kendilerine yakışacak en hafif bir tabir varsa eşkıyalık olarak tanımlarım ben onu.

“Çünkü tekrar ediyorum, hakaret etmedim, küfür etmedim, yaptıklarının yanlış olduğunu söyledim. 

LÜMPEN TAKIMI

“Ben genel olarak kimseye hakaret etmem, küfür etmem. Türkiye iyi olsun diye uğraşırım. Yeri gelir MHP'yi eleştiririm, yeri gelir İYİ Parti'yi eleştiririm. Yeri gelir HDP'yi eleştiririm, yeri gelir Tayyip Erdoğan'ı eleştiririm.

“Ama bunlardan başka şiddetle bu iş çözmeye çalışan, kendi fikirlerini söylemeyi başaramayan kavga ile herkesi susturup üstün olduğunu zanneden bir lümpen takım daha yok. Örneği yok yani...

DEVLET İZLİYOR

“Gazetecilerin can güvenliği yok, siyasetçilerin can güvenliği yok. Ortada hakaret, küfür olsa onda bile yapamazlar. Burası mafya düzeni değil ki, bir hukuk düzeninin olması gerektiği, devletin olduğu bir ülke.

“Devlet bu tür eşkıyalara bir disiplin vermek için vardır ama ne yazık ki izliyor devlet. Muhtemelen bunlar vazgeçmeyecekler, devam edecekler böyle.

ÜLKE NİYE BU HALDE?

“Toplumun yüzde 100'ünün değeri olabilecek bir değer, terim, siyasette ayrıştırıcı bir argüman haline getirilmedi mi? Türkeş'i buradan eleştirdim, yanlış yaptı dedim. Milliyetçilik yaparak ülkede siyaseti zehirledi.

“MHP'lilere şunu soruyorum: Doğru yaptıysanız ülke niye bu halde? Kim ülkeyi bu hale getirdi? Niye çocuklarımız birbirini öldürüyor? Bunun sorumlusu kim dedim değil mi. Ders almamız lazım dedim, ders alalım ki aynı yanlışları sürdürmeyelim.

MİLLİYETÇİLİKLE BU ÜLKEYİ BÖLDÜLER

“Ben Türkiye'de kimse dışlanmasın, Türkiye bölünmesin, barış olsun, kavga olmasın diye uğraşıyorum. Bu ülkedeki gençlerin yüzde 60'ı başka bir ülkeye kapak atmak için can atıyor. Bundan utanıyoruz, bundan hepimiz utanalım.

“Bunların ortaya koyduğu siyaset anlayışı yüzünden, bunu sürdüremeyiz. Bu siyaset anlayışını aşmamız gerekiyor. Bundan niye rahatsız oldunuz? Bundan rahatsız oluyorsanız Türkiye'den yana değilsiniz demektir. İstediğinizi yapabilirsiniz, susmayacağız çünkü bu ülkenin iyiliğini istiyoruz.

“İstediğiniz kadar saldırabilirsiniz, asla vazgeçmeyeceğiz çünkü çocuklarımızın başı dik yaşasın istiyoruz. Milliyetçilikle bu ülkeyi böldüler, yarısını vatan haini ilan ettiler.

SALDIRANLARA KIZMIYORUM

"Bana saldıranlara kızmıyorum. Ben hiçbir zaman sonuç üzerinden kavga etmedim. Bu çocuklar sonuçturlar.

“Asıl problem önüne gelene vatan haini demeyi, önüne geleni dışlamayı, önüne geleni aşağılamayı siyaset zanneden koca koca yaşlardaki ilkokul düzeyi siyasetçilerdir.

“Siyaset zehir akıtıyor ülkeye. İnancımız, değerlerimiz, kimliğimiz üzerinden zehir akıtıyor.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.