1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Erdoğan: Hakaret Davalarını Geri Çekiyorum
Erdoğan: Hakaret Davalarını Geri Çekiyorum

Erdoğan: Hakaret Davalarını Geri Çekiyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hakaret davalarıyla ilgili olarak “Bir kereye mahsus olarak ben davalarımı geri çekiyorum ve affediyorum” dedi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hakaret davalarıyla ilgili olarak “Bir kereye mahsus olarak ben davalarımı geri çekiyorum ve affediyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybedenler için düzenlenen anma töreninde konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“237 şehidin adını anıtlaştıracağız”

“15 Temmuz gecesi 170’i sivil, 62’si polis 5’i de polis olmak üzere 237 şehit verdik, yaralı sayımız 2191.

“Hemen şuracıkta, önce jandarma ile Külliye arasındaki kavşağı, düşünebiliyor musunuz, uçakla bombaladılar. Yetmedi, hemen arkasından tam camimizin önünde, orayı bombaladılar ve orada 5 şehit verdik. Bunu ancak kafir yapar. Bunu, ‘Ben Müslüman’ım, ben Türk’üm’ diyen birisi yapabilir mi? Bunların bu millet ile alakası yok.

“Şehitler Tepesi boş kalmadı, kalmıyor. 237 şehidin adını anıtlaştıracağız. Şehit yakınlarımıza Terörle Mücadele Kanunu’ndaki tüm hakları aynen tanıyoruz. Ülkesi ve milleti için canını ortaya koyan bu kardeşlerimizin emanetlerine sahip çıkmak namus borcumuzdur.

“Batı’dan buraya taziye için gelen yok”

“9 nasihat birden verenler aklını kendine saklasın. Ne AB’den ne Batı’dan buraya taziye için gelen yok. Bir terör eyleminde 5-10 kişi öldüğü zaman dünyayı ayağa kaldırıyorsunuz.

“Burada, Türkiye Cumhuriyeti Devleti gibi, demokratik parlamenter sisteme sahip çıkmış, yüzde 52 ile seçilmiş bir Cumhurbaşkanı var, bunlara karşı bir darbe yapılıyor, siz bu hükümetin yanında yer alacağınıza, darbecilerin yanında yer alıyorsunuz.

“40 yıllık hesabı 20 saat olmadan yerle bir ettik”

“Biz kula kul olmadık, olmayacağız. Onu FETÖ’cüler düşünsün, onlar kula kul. “O bize şah damarından yakın” diyorlar, zavalıllar, cahiller, şah damarından yakın olan bize sadece Allah’ımızdır. Başka yok. Ve biz Allah’ımıza kulluk ederiz.

“Merhamet etmeyene merhamet olunmaz. Benim gözümde 15 Temmuz gecesi sokağa dökülerek ülkesine, milletine, istiklaline ve istikbaline sahip çıkan her bir kardeşim gazidir.

“Tankların önünde duranlar yeni bir dönem başlattı. 40 yıllık hesabı 20 saat olmadan yerle bir ettik.

Hakaret davaları

“Bir kereye mahsus olarak ben davalarımı geri çekiyorum ve affediyorum.”

“İntikam değil adalet peşinde olacağız”

“Toplumun tüm kesimlerinin ülkemizin önündeki hassas duruma uygun davranacağını düşünüyorum. Darbecilerden hesap sorarken elbette intikam değil adalet peşinde olacağız.

“Bununla birlikte FETÖ, PKK, DAEŞ gibi tüm terör örgütlerinin başını ezmekte de en küçük bir tereddüt göstermeyeceğiz. Düşman tek değil, düşman çok.

“Polis teşkilatımızın, emniyet teşkilatımızın, aynen o takımın dışındaki polislerimizle, tüm o korucularımızla birlikte bölücü terör örgütüne karşı mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Bu milletin refahına kast etmeye kimsenin hakkı yok.

“Hatalar olursa hukuk yolu açıktır”

“Darbe girişimi sürecinde dahi hukuktan en küçük bir taviz vermedik. Attığımız her adım, aldığımız her karar, hayata geçirdiğimiz her uygulama anayasaya, kanunlara uygundur.

“Meclisimizde, Milli Güvenlik Kurulumuzda, Bakanlar Kurulumuzda, bakanlarımız, bakanlıklarımızla, tüm kurumlarımızla çalışmalarımızı hukuk sınırları içerisinde yürütüyoruz.

“Yaşanan olağanüstü dönemden kaynaklanan eksikler, hatalar olursa onlar için de hukuk yolu açıktır, açık kalmaya devam edecektir.

İdam

“Herkes “idam” diyor. Burası demokratik parlamenter sistemle yönetilen bir hukuk devleti. Burada hükümetin yapacağı şey, bu talebi alıp parlamentoya taşımaktır. Parlamento tartışır, verilen karara herkes uyar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.