1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ormanların Sessiz Sakinleri Teker Teker Keşfediliyor
DİHA ve Özgür Gündem Sitelerine Engelleme

DİHA ve Özgür Gündem Sitelerine Engelleme

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB), Dicle Haber Ajansı (DİHA) ve Özgür Gündem gazetesinin internet sitelerine erişime engellendi.

A+A-

TİB, Dicle Haber Ajansı’nın internet sitesini 43. kez, Özgür Gündem gazetesinin internet sitesini de ikinci kez erişime engellendi.

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB), Dicle Haber Ajansı (DİHA) ve Özgür Gündem gazetesinin internet sitelerine erişime engellendi.

24 Temmuz 2015 tarihinden bu güne geçen son bir yıl içerisinde 42 internet adresi erişime engellenen DİHA’nın kullanımda olan “dihahaber.win” uzantılı adresi de TİB tarafından dün alınan kararla erişime engellendi.

TİB kararında, “5651 sayılı Kanun uyarıcınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda bu internet sitesi (dihahaber.win) hakkındaki Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın 26/07/2016 tarih ve 490.05.01.2016.-111138 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır” denildi.

Ajans, 24 Temmuz 2015 tarihinden bu yana 43. kez engellenmiş oldu.

Özgür Gündem’e ikinci engel

Özgür Gündem gazetesinin “ozgurgundem1.com” uzantılı internet adresi de TİB tarafından erişime engellendi.

Kararda, “5651 sayılı Kanun uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda bu İnternet sitesi (ozgurgundem1.com) hakkındaki Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın 26/07/2016 tarih ve 490.05.01.2016.-111139 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından İdari tedbiri uygulanmaktadır” denildi.

Gazeteye dönük erişim engeli kararı, Temmuz ayı içerisinde verilen ikinci erişim engeli oldu.

Gazetenin “ozgurgundembiz.com” adresi de 1 Temmuz’da yine TİB tarafından erişime engellenmişti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.