Demirtaş, Cezaevinden Resim Gönderdi

Demirtaş, Cezaevinden Resim Gönderdi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Cezaevi'nden at resmi çizdi.

A+A-

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Cezaevi'nden at resmi çizdi.

HDP, resmi twitter hesabından paylaştı. 4 Kasım 2016'dan beri tutuklu olan Demirtaş, daha önce de cezaevinden iki öykü yazıp göndermişti.

demirtas-002.jpg

HDP, referandum reklamında da temsili olarak tutuklu Demirtaş'la bir çocuğun diyaloğunu kullanmıştı.

Haberin uzantısı...

Demirtaş: Sandığa Gidin, Oylarınıza Sahip Çıkın

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, hapishaneden gönderdiği mesajında "Referandum akşamı, 'tek adam'da değil tek yürekte buluşuruz inşallah" dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 16 Nisan’da yapılacak Anayasa değişikliği referandumu için son mesajını gönderdi.

4 Kasım'dan 2016'dan beri tutuklu olan Demirtaş, Edirne Cezaevi’nden gönderdiği mesajında “Sandığa gidin, oylarınıza sahip çıkın” dedi.

HDP’nin paylaştığı 12 Nisan tarihli mesajında Demirtaş şöyle seslendi:

"Sandığa gitsem bile sonuç nasıl olsa değişmeyecek diye düşünmeyin. Belki de toplumun ve ülkenin kaderini belirleyecek olan sizin oyunuzdur. Mutlaka sandığa gidin ve açık sayım ilkesi gereğince oy sayımını izleyin, oylarınıza sahip çıkın.

"Pazar günü akşam saatlerinde sonuç ne çıkarsa çıksın demokrasi, özgürlük ve eşitlikten yana olanlar mevzilerini güçlendirmiş olacaktır. Elbette 'Hayı' çıkması iç barış, istikrar ve kardeşliğin güçlenmesine en fazla katkı sunacak seçenektir. 'Evet' diyen de 'Hayır' diyen de onurlu, değerli, saygın yurttaşlarımız, kardeşlerimizdir.

"Bu kampanya adil ve eşit bir yarış şeklinde geçmedi tabii ki. Bizim tutuklanmamızın tek nedeni, meydanlardan ve medyadan halka seslenmemizi engellemekti. Devletin bütün olanakları ve halka ait paralar 'evet' kampanyasına harcandı. OHAL koşulları 'evet' kampanyasına hizmet etti. Bütün bunlara rağmen, toplum evetçiler-hayırcılar olarak kabul kamplaşmamalıdır.

"Referandum akşamı, 'tek adam'da değil tek yürekte buluşuruz inşallah. Referandum sonuçları hayırlı olur umarım. Selam ve sevgilerimle." 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.