Cihan Paçacı Görevinden İstifa Etti

Cihan Paçacı Görevinden İstifa Etti

Bir gazeteciye verdiği röportaj nedeniyle eleştirilen Cihan Paçacı, İYİ Parti’deki görevinden istifa etti. 

A+A-

Bir gazeteciye verdiği röportaj nedeniyle eleştirilen Cihan Paçacı, İYİ Parti’deki görevinden istifa etti. 

PolitiKARS'ın ajanslardan derlediği bilgilere göre; yazılı açıklama yapan Paçacı, "Ülkemizin ve milletimizin umudu olan altılı masanın cumhurbaşkanı adaylık sürecine dair bir gazeteciye verdiğim demecin, maksadı aşan yorumlara neden olduğunu görüyorum" diyerek görevini bıraktığını duyurdu.

İYİ Parti'deki altılı masa toplantısı devam ederken genel merkezi terk eden Paçacı, yazılı açıklama yaptı.

"DEMECİM MAKSADI AŞAN YORUMLARA NEDEN OLDU"

Paçacı, "Ülkemizin ve milletimizin umudu olan 6'lı Masa'nın Cumhurbaşkanı adaylık sürecine dair, bir gazeteciye verdiğim demecin, maksadı aşan yorumlara neden olduğunu görüyorum. Demokrasimize nefes aldıracak bir süreçte büyük emek harcayan, Sayın Genel Başkanımızı ve partimizi, aynı zamanda, 6'lı Masa'yı oluşturan Sayın Genel Başkanların iradelerini koruyup kollamak amacıyla; İYİ Parti'deki Kurumsal İlişkiler Başkanlığı görevimden istifa ediyorum" ifadelerini kullandı.

6bbf293b-df87-4939-ad39-23db8badb0ed.jpeg

NE OLMUŞTU?

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı ile yaptığı görüşmeyi köşesine taşımıştı.

Aday tartışmalarını değerlendiren Paçacı, "Şöyle bir şey var: Sokakta Kemal Bey’e itiraz görüyoruz, 'dürüst değil mi?' diye soruyoruz, 'dürüst' diyorlar. 'Devlet tecrübesi yok mu?' diyoruz 'var' diyorlar. 'E o zaman?' 'Ama olmaz…' Sokaktaki bu itirazı İYİ Parti olarak görmezden gelemeyiz Nagehan Hanım. Bu itiraz var" ifadelerini kullanmıştı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.