1. HABERLER

  2. KENT HABERLERİ

  3. Birecik'te Sürpriz Gelişme.. Belediye Başkanı DEM Parti’den İstifa Etti
Birecik'te Sürpriz Gelişme.. Belediye Başkanı DEM Parti’den İstifa Etti

Birecik'te Sürpriz Gelişme.. Belediye Başkanı DEM Parti’den İstifa Etti

31 Mart seçimlerinde DEM Parti'den Ş.Urfa'nın Birecik ilçesi belediye başkanı seçilen Mehmet Begit, partisinden istifa etti.

A+A-

31 Mart seçimlerinde DEM Parti'den Urfa'nın Birecik ilçesi belediye başkanı seçilen Mehmet Begit, partisinden istifa etti.

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde DEM Parti'den Birecik Belediye Başkanı seçilen Mehmet Begit ile meclis üyeleri Mahmut Dirier, Sakıp Yaşar, Reşit Çelikhan ve Ahmet Arar, partilerinden istifa etti. 

Ş.Urfa’da DEM Partili Birecik Belediye Başkanı Mehmet Begit ve dört meclis üyesi partilerinden istifa ettiklerini açıkladı.

31 Mart yerel seçimlerinde DEM Parti’den Ş.Urfa’nın Birecik ilçe belediye başkanlığını kazanan Mehmet Begit ile meclis üyeleri Mahmut Dirier, Sakıp Yaşar, Reşit Çelikhan ve Ahmet Arar partilerinden istifa etti.

İstifa etme gerekçelerini düzenledikleri bir basın açıklamasıyla kamuoyuna duyuran Begit, dışarıdan yapılan müdahaleleri kabul etmeyeceklerini belirtti.

DIŞARIDAN YÖNETİLME GİRİŞİMİ

Seçimlerden sonra belediyenin dışarıdan yönetilme girişimi' nedeniyle istifa ettiğini açıklayan Begit, düzenlediği basın toplantısında; “31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşen belediye başkanlığı seçimlerinde bana vermiş olduğunuz destek için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. 

Bu seçim belediye başkanlığı seçim tarihinde en farklı oy ile alınmış başkanlık seçimidir. Halkımız bize inanmış ve güvenmiştir. Biz de bu inanç ile görevimize başladık. Öncelikle belirtmek gerekir ki söyleyeceğim lafların kesinlikle bize güvenip oy veren DEM Parti üyeleri ile bir ilgi ve alakası yoktur ancak seçimden sonraki süreç içerisinde özellikle bir grup tarafından bayrağımıza, Atatürk posterine ve Cumhurbaşkanı posterine yapılmak istenen müdahaleleri kabul etmemiz mümkün değildir. Ayrıca seçimden sonraki süreç içerisinde dışarıdan yönetme hususunda baskılar oluşmaya başladı. Ben ilçemizi Birecik halkı ile yönetmeye talibim. Birecik ilçesini sadece Birecik halkı yönetir. Bu hususta kararlıyım. Hiçbir irade halkın iradesinin üzerinde değildir. Bu sebeplerden dolayı DEM Partiden 4 encümen arkadaşımla birlikte istifa ediyorum. Birecik Belediye Başkanlığı görevime encümen arkadaşlarımla birlikte bağımsız olarak devam ediyoruz. Birecik halkının emrindeyiz.” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler