1. HABERLER

  2. KENT HABERLERİ

  3. Birecik Açıklaması.. Asılsız İddiaların Sebebi Girdiği Kirli İlişkilerdir!
Birecik Açıklaması.. Asılsız İddiaların Sebebi Girdiği Kirli İlişkilerdir!

Birecik Açıklaması.. Asılsız İddiaların Sebebi Girdiği Kirli İlişkilerdir!

DEM Parti Ş.Urfa İl Örgütü, Birecik Belediye Başkanı Mehmet Begit'in istifası hakkında bir açıklama yaptı.

A+A-

DEM Parti Ş.Urfa İl Örgütü, Birecik Belediye Başkanı Mehmet Begit'in istifası hakkında bir açıklama yaptı.

Halkların Demokrasi ve Eşitlik Partisi (DEM Parti) Ş.Urfa İl Örgütü, Birecik Belediye Başkanı Mehmet Begit’in istifası hakkında açıklama yaparak, bayrak ve sembollerle bir sorunlarının olmadığını ancak içerisine girdiği kirli ilişkileri bu asılsız iddialarla örtbas etmeye çalıştığını belirtti.

31 Mart yerel seçimlerinde DEM Parti'nin oylarıyla Ş.Urfa'nın Birecik ilçesinde belediye başkanı seçilen Mehmet Begit, DEM Parti'den istifa etti. Ancak DEM Parti Ş.Urfa İl Örgütü tarafından yapılan açıklamada, Begit'in iddialarının yalan olduğu ifade edildi.

DEM Parti Ş.Urfa İl Örgütü, Mehmet Begit'in istifasının ardından X hesabı, "Partimizin bayrak ve sembollerle birsorunu olmadığını bir kez daha vurgulamak isteriz. Ancak maalesef Belediye Başkanı Mehmet Begit, içerisine girdiği kirli ilişkileri bu asılsız iddialarla örtbas etmeye çalışmıştır."

DEM Parti Ş.Urfa İl Örgütü, Mehmet Begit'in istifasının partinin itibarı üzerinde yıkıcı etkileri olduğunu belirtti. Ayrıca, DEM Parti'nin Birecik ilçesindeki başarılı seçim sonuçlarının, parti için önemli bir kazanım olduğunu ve bu kazanımın korunması gerektiğini vurguladı.

“Halkın iradesini pazarlık konusu yapan Mehmet Begit kent hafızasında utançla anılacaktır” başlığıyla yapılan açıklamada, “Begit’in adaylığı sürecinde partimiz kent uzlaşısı stratejisi kapsamında kent dinamiklerinin taleplerini göz önünde bulundurmuş, sağlanan konsensüse göre karar almıştır. Aday belirleme süreci ve seçim sürecinde Ş.Urfa’da belediye eş başkan adaylarıyla ortak çalışma süreçleri yürütülmesine rağmen Mehmet Begit ortak hareket etme yönündeki bütün çabalarımızı suistimal etmiştir.

'EŞBAŞKANLIK KURUMUNU, HALKLA BİRLİTE YÖNETME İLKEMİZİ YOK SAYDI'

29 Nisan günü kamuoyuna istifasını açıklayan Mehmet Begit, aslı astarı olmayan iddialarla partimize dönük karalama kampanyasının parçası olmuştur. Bayrak ve sembollerle bir sorunumuzun olmadığı bilinmesine rağmen içerisine girdiği kirli ilişkileri bu asılsız iddialarla örtbas etmeye çalışmış, rantı seçmiştir. Kişisel tercihini siyasal bahanelerle açıklamaya çalışarak karanlık odaklarla ilişkisini ortaya koymuştur. Karanlık ve kurgusal açıklamalar yaparak müdahale gibi hayal ürünü bahanelere sığınan Begit, eşbaşkanlık kurumunu ve halkla birlikte yönetme ilkemizi yok saymıştır. Bu hayal ürünü ve kirli iddiaların aksine dışarıdan hiçbir müdahale söz konusu değildir. Oysa ki kendisi belediye meclis üyelerimizin ve belediye eş başkanımızın ortak hareket etme çabalarını yok saymıştır.

'İSTİFA ÖNCESİ VE SONRASI BÜTÜN GÖRÜŞME TALEPLERİMİZİ REDDETTİ'

Seçim sonrası sorunların çözümü ve belediyenin asli görevi olan hizmet boyutunun bir an evvel hayata geçirilmesi için hem merkezi hem de yerel düzeyde partimiz üzerine düşen her türlü sorumluluğu yerine getirmiştir. İstifa öncesi ve sonrası bütün görüşme taleplerimizi, ortaklaşma zeminin yakalanması yönündeki bütün girişimlerimizi reddetmiştir.

'HALKIN İRADESİNİ KİRLİ PAZARLIKLARA ALET ETTİ'

Ancak Mehmet Begit ve istifa eden meclis üyeleri karanlık ilişkilere girerek halkın seçimlere yansıyan iradesini kirli pazarlıklara alet etmiştir.

Birecik halkının büyük bedeller ve emekle kazandığı belediyeyi kirli pazarlıklara alet eden Mehmet Begit, kendisini seçen halka sırtını dönmesiyle kentin hafızasında utanç ile anılacaktır. Birecik ne olursa olsun bizimdir, halkındır. Begit de mevcut belediye yönetimini karanlık ilişkiler ve kirli pazarlıklarla gasp edenler de meşru değildir.

Halkımızın iradesine karşı suç işleyen çeteci anlayışa karşı mücadelemizi her alanda sürdüreceğimizin sözünü veriyoruz. Birecik Belediye meclis üyelerimiz bu kirli ve korkak anlayışa karşı en güçlü bir biçimde muhalefetini yürütecek, halkın hakkını ve hukukunu savunmaktan asla geri durmayacaktır.” ifadeleri yer aldı.

NE OLMUŞTU?

  • Mehmet Begit, DEM Parti’den seçilen 4 meclis üyesiyle birlikte 29 Nisan’da DEM Parti’den ayrılmıştı. Begit istifasına ilişkin “Atatürk posterine ve Cumhurbaşkanı posterine yapılmak istenen müdahaleleri kabul etmemiz mümkün değildir. Ayrıca seçimden sonraki süreç içerisinde dışarıdan yönetme hususunda baskılar oluşmaya başladı” demişti.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler