1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Okul Duvarlarına Parti İlanları Yazılması Tepki Çekiyor
Başbakan Yıldırım'dan 14 Ağustos Açıklaması

Başbakan Yıldırım'dan 14 Ağustos Açıklaması

Başbakan Yıldırım AKP grup toplantısında Fethullah Gülen'in Türkiye'ye iadesi, Demokrasi ve Şehitler Mitingi, kredi borçlarının yapılandırılması gibi konu başlıklarına değindi.

A+A-

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM grup toplantısındaki konuşmasında, Fethullah Gülen'in Türkiye'ye iadesi, Demokrasi ve Şehitler Mitingi, yeni öğretmen alımı, kredi borçlarının yapılandırılması gibi konu başlıklarına değindi ve 15 Temmuz sonrası gündeme gelen 14 Ağustos'ta yeni bir "kalkışma" spekülasyonları üzerine açıklama yaptı.

Başbakan Yıldırım, 7 Ağustos'ta İstanbul Yenikapı’da yapılan Demokrasi ve Şehitler Mitingi için “Muhteşem mitingde İstanbul'da Anadolu'nun her köşesinde beraber olduklarını" söyledi.

“Abdülhamit Han da oradaydı, Mustafa Kemal de oradaydı, Mehmet Akif Ersoy da oradaydı Nazım Hikmet de oradaydı. Cumhur oradaydı, Cumhurun reisi, başkomutan oradaydı. Biz hepimiz oradaydık, CHP'si, MHP'si, onların saygıdeğer genel başkanları, parti mensupları oradaydı. Orada hepimiz İstanbul kadar muhteşemdik.”

Yıldırım Gülen’den “hesap sorulacağını” ise şu sözlerle dile getirdi:  

“O terörist başı Türkiye'ye gelecek, hesap verecek. Türkiye'yi bombalatan, Meclis'i bombalatan, Türkiye'nin silahını Türk insanına doğrultan o adam hak ettiği cezayı mutlaka alacak. Şehit ve gazilerimizin kanlarının hesabını soracağız. O din bezirganından, hayasız yalancıdan, eli kanlı katilden mutlaka hesap sorulacak.

“Ruhlarını 1 dolar karşılığı satanlar”

“Ruhlarını 1 dolar karşılığında satan müptezellere Türkiye'nin ruhunu teslim etmeyeceğiz. O karanlık gecede okunan ezanlar, selalar ruhumuzu nasıl bütünleştirdiyse sonsuza kadar bir ve beraber olacağız."

14 Ağustos'u açıkladı

Yıldırım, darbe girişiminin ardından "14 Ağustos" tarihi üzerinde yapılan spekülasyonlara ilişkin, "FETÖ terör örgütü '14 Ağustos'u bekleyin' diyor. 14 Ağustos önemli. Çünkü 14 Ağustos, AK Parti'nin, Türkiye'ye efsaneler yaşatan AK Parti'nin 15. kuruluş yıl dönümüdür. Bu kuruluş yıl dönümünü de AK Parti'ye yakışır, AK Partililere yakışır şekilde anacağız. O gün hep beraber genel merkezimizde olacağız." diye konuştu.

"Kredi borçlarını yeniden yapılandırıyoruz"

Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının çiftçiler için önemli bir karar aldığını bildiren Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kredi ödemelerinde zorluk çeken kooperatif ortaklarının gecikmiş kredi borçlarını yeniden yapılandırıyoruz. Böylece bin 268 kooperatifin 33 bin 427 ortağının 640 milyon değerindeki borcunu 5 yıl vadeye yayıyoruz, yeniden ödeme planı yapıyoruz."

"15 bin öğretmen alınacak"

Buradan öğretmen adaylarımıza, polis adaylarımıza yeni bir müjde veriyorum. Milli Eğitim Bakanlığımız yeni öğretim yılı için 15 bin yeni öğretmen alacak. Ayrıca İçişleri Bakanlığımız 10 bin yeni polis alacak.Ekonomi yönetimimiz yatırım ortamını iyileştirmek için yeni kararlar aldı. Yatırımcının önündeki engelleri bir bir kaldırıyoruz. 

Bireysel emeklilik sistemini otomatik hale getiriyoruz. Önümüzdeki yıllarda en az 90 milyar tasarruf sağlayacağımızı hesaplıyoruz. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.