1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KAĞIZMAN

  4. Kağızman'da Arazi Kavgası: 17 Yaralı
Arpaçay’da ‘Birlikte Okuyoruz´ Projesi

Arpaçay’da ‘Birlikte Okuyoruz´ Projesi

Arpaçay Milli Eğitim Müdürlüğü’nce “Birlikte Okuyoruz” projesi ikinci yarıyılda da devam ediyor.

A+A-

Arpaçay Milli Eğitim Müdürlüğü’nce 2015-2016 Eğitim-Öğretim sezonunun başında ilçe genelinde tüm okullarda öğrencilerle, öğretmenlerle ve okulda çalışanlarla birlikte hep beraber kitap okumak ve bu sayede projeye katılan herkese okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla uygulanan “Birlikte Okuyoruz” projesi ikinci yarıyılda da devam ediyor.

Proje kapsamında Arpaçay’da tüm okullarda her sabah öğretmenlerle beraber 20’şer dakika kitap okuyan öğrenciler bu sayede kitap okuma alışkanlığı kazanırken aynı zamanda da okudukları kitapları öğretmenlerine yazılı ve sözlü sunarak ifade becerilerini de geliştiriyor. Projenin verimli yürümesi ve takibi amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tüm okullardan aylık okuma raporları almakta ve gerek bu şekilde gerekse okul ziyaretleri ile projenin denetimini sağlanıyor.

Yürütülen projeyi yakından takip eden Arpaçay Kaymakamı Lokman Önder, öğrenmenin ve keşfetmenin yapı taşı olan okumanın çocuklara öğretilmesi ve sevdirilmesi amacıyla yürütülen proje ile öğrencilere kitap okumayı sevdirmek, okumanın kalıcı davranış haline gelmesine katkı yapmak, ve ilçede kitap okuma oranının yükselmesinin sağlamaya çalıştıklarını belirtti.

Önder, çalışmalarda emeği geçenleri gayretlerinden dolayı tebrik etti. Kitap okuma alışkanlığının okul sıralarında kazanılması gerektiğinden hareketle projenin uygulandığını ve hedefin ilerleyen yaşlarda da bu kazanımın devam ettirilmesi olduğunu kaydetti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.