1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. SARIKAMIŞ

  4. Yaralı Boz Ayı Tedavi Altına Alındı
Aras Edaş’tan Kars’a Yatırım

Aras Edaş’tan Kars’a Yatırım

Aras Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi'nce 2018 yılında Kars'ta 28 Milyon liralık yatırım yapıldı.

A+A-

Aras Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi'nce 2018 yılında Kars'ta 28 Milyon liralık yatırım yapıldı.

Aras EDAŞ Kars Koordinatörü Bülent, Gürel, Kars genelinde karanlık cadde veya sokak kalmaması için çalışmaların aralıksız olarak devam ettiğini belirtti.

2018 yılı yatırımlarını değerlendiren Aras EDAŞ Kars İl Koordinatörü Bülent Gürel, "Yapılan yatırlar ile elektrik hatlarındaki arıza ve kesintilerin en aza indirildi. 2017 yılı içerisinde 7 milyon 500 bin TL tesis, 3 milyon TL KET olmak üzere 10 milyon 500 bin TL tutarında hizmet sağladık. 2018 yılı içerisinde 15 bin TL tesis, 2 milyon TL KET olmak üzere 28 milyon 500 TL, 2017 yılı ile birlikte toplamda 38 milyon 500 TL yatırım tutarıyla, Aras EDAŞ'ın 28 Haziran 2013 tarihinden başlayarak yepyeni bir kurumsal kimlikle Kars halkının ihtiyaçlarına yönelik hizmetlerinin aralıksız olarak sürdürüyor" dedi.

Aras EDAŞ olarak yatırımlarını öncelikli olarak Kars'ın yoğun geçen kış şartlarına göre gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Aras EDAŞ Kars İl Koordinatörü Bülent Gürel, "Henüz 2018 yılı bitmeden bu yılki yatırımlarınızın toplam tutarı 28 Milyon TL'yi buldu. Bu yatırımlar 2019 yılında da artarak devam edecektir. Şebekelerin yanı sıra elektrik hatları, kesintisiz elektrik hizmeti götürmek için önemlidir. Yatırımlarımızı Kars'ın mevsim koşullarını göz önünde bulundurarak yapmaya gayret ediyoruz. Özelikle yüksek kesimlerde bulunan köylerimize kesintisiz elektrik vermeye çalışıyoruz. Birçok köyün elektrik hatlarını yeniledik. Çünkü hatlar elektrik dağıtım hizmetlerinin can damarlarıdır. Havai hatlar bizim açımızdan, "kesintisiz enerji" adına çok önemli bir hizmettir" diye konuştu.

Gürel, "Aras EDAŞ, bölgemizde Kars ile birlikte Ardahan, Ağrı, Bayburt, Erzincan, Erzurum ve Iğdır illerimizde yaklaşık 990 bin elektrik dağıtım hizmeti veriyor. Elektrik hizmet ağımız bu bölgede 7 il, 58 ilçe, 3 bin 626 mahalle-köy ve toplam 70 bin 457 kilometreden oluşan geniş bir coğrafyayı kapsıyor. Kars'ta il ve ilçe merkezleri ile köylerinizde sokak aydınlatmasına önem veriyoruz. Arıza ekiplerimiz günün her saatinde hizmet veriyor. Çağrı merkezimize 186 numaralı çözüm hattından ulaşabilirsiniz. Arıza bildirimi yapabilir, bakım programı ve planlı kesintiler hakkında bilgi alabilir ve tahmini kesinti süresini öğrenebilirsiniz. ALO 186 hattı, 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Tüm bu hizmetler karşılığında bizimde vatandaşlarımızdan tek isteğimiz faturalarını zamanında ödemeleri ve kaçak elektrik kullanmamalarıdır" şeklinde konuştu.

Aras Edaş’tan Kars’a Yatırım

Aras Edaş’tan Kars’a Yatırım

Aras Edaş’tan Kars’a Yatırım

Aras Edaş’tan Kars’a Yatırım

Aras Edaş’tan Kars’a Yatırım

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler