1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Belediye Başkanı Akdoğan’dan 10 Kasım Mesajı
60 Yaşında Ehliyet Aldı

60 Yaşında Ehliyet Aldı

60 yaşında ehliyet alan ev hanımı Ayşe Tarakçı azmiyle herkesi kendine hayran bıraktı.

A+A-

60 yaşında ehliyet alan ev hanımı Ayşe Tarakçı azmiyle herkesi kendine hayran bıraktı. “Kadın isterse her şeyi başarır” diyen Tarakçı, kendisini yetiştirmek için farklı kurslarda eğitim alacağını söyledi.

Silivri’de yaşayan ev hanımı Ayşe Tarakçı, çok istediği ehliyet hayaline 60 yaşında kavuştu. Ailesi ve çevresinin ’yapamazsın’ dedikleri ehliyet sınavlarını ilk girişte kazanan 60 yaşındaki Tarakçı, azmiyle çevresindekilere örnek oldu. Çevresine aldırmadan ehliyet için azmeden Ayşe Tarakçı, kadının istediği takdirde her şeyi başarabileceğini söyledi.

“Kadın isterse her şeyi başarır”

Ehliyet ve araç almanın ihtiyaç olduğunu belirten Tarakçı, “Çok ihtiyacım olduğunu düşündüm ve almam gerekliliği konusunda acaba alabilir miyim dedim kendi kendime, eşim ve çocuklarım bu fikrimi kendileriyle paylaştım. “Sen bu yaştan sonra yapamazsın, gitme rezil olursun ” dediler bana, onlara yapacağımı başarılı olacağıma inandığımı söyledim. Ertesi gün sürücü kursuna giderek kaydımı yaptırdım. Düzenli olarak kursta gösterilenleri anlatılanları evde tekrar tekrar anlamaya çalışarak çalıştım ve girdiğim sınavlarda da başarılı oldum. Çok mutluyum. Baştan inanmayan ailemde benimle gurur duyuyor. Kadın isterse her şeyi başarır” dedi.

“Kendimi yetiştirmek adına birçok kursa gideceğim”

Ehliyetin ardından kendisini daha fazla yetiştirmek istediğini de belirten Tarakçı, “Bilgisayar kurslarına gitmek istiyorum, dikiş nakış gibi kurslara gideceğim. Kendimi yetiştirmek adına birçok kursa gideceğim” dedi.

“Ayşe Hanım’ın örnek olmasını temenni ediyorum”

Silivri’de faaliyet gösteren sürücü kursunun sahibi olan Süleyman Sürgün, “Ayşe Hanım bize geldiğinde “ehliyet almayı çok istiyorum ama bana herkes yapamazsın diyor, bu benim moralimi bozuyor ”dedi. Ben de kendisine bir cümleyle ’Gerçekten ehliyet almak istiyor musunuz’ dediğimde çok istiyorum cevabını verdi. İnandığı ve istediği için işin yarısını bitirdiğimizi biliyordum. Diğer yarısını da hep birlikte çalışıp gayret ederek başardık. Ancak normal bir kursiyer gibi bir hafta 10 günlük bir teori çalışması sonunda başarılı olabilecek durumda değildi. Ekstradan kurs bitiminden sonra 20 gün aralıksız gelerek test çözdü, hatta eve her gün ikişer üçer tane test götürdü. Ertesi gün çözmüş olduğu testleri birlikte inceleyerek analiz ettik. Çünkü kendisi Bulgaristan kökenli olduğu için bazı cümleleri kavramıyor, yorum yapamıyordu. 30 gün boyunca aralıksız her gün 2 saat çalışarak bu işi başardı. İnsan isteyince her şeyi başarıyor. Ayşe hanımı dediğine yüzde yüz katılıyorum. Özellikle kadın isterse yaşı, konumu, durumu ne olursa olsun başarabiliyor. Kendisini canı gönülden kutluyorum ve acaba başarabilir miyim diyenlere de örnek olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

“İlk seferde yazılı sınavı verdi”

Tarakçı’nın kurs hocalarından Esin Güriz de, “Ayşe ablayla tanıştığımızda çok tedirgindi fakat başarısına diyecek yok. İlk seferde yazılı sınavı verdi. Direksiyon sınavını geçmiş oldu. Eğitimcilerinden de takdir ve teşekkür aldı. Ben de kendisine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

60 Yaşında Ehliyet Aldı

60 Yaşında Ehliyet Aldı

60 Yaşında Ehliyet Aldı

60 Yaşında Ehliyet Aldı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.