1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Trabzon’dan Dağ Turizmi Atılımı
33 Dağcı Karagöl Zirvesinde

33 Dağcı Karagöl Zirvesinde

Karagöl Dağı zirve tırmanışı, Ordu’nun çeşitli ilçelerinin yanında İstanbul, Eskişehir, Samsun ve Trabzon’dan gelen 36 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

A+A-

Ordu Dağcılık Kulübü (ODAK) 2016 faaliyet programında yer alan Karagöl Dağı zirve tırmanışı, Ordu’nun çeşitli ilçelerinin yanında İstanbul, Eskişehir, Samsun ve Trabzon’dan gelen 36 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Geçen sene kulüp sporcuları ile yapılan Karagöl Dağı zirve tırmanışı bu sene “Dağcılık, Turizm ve Yayla Şenliği” adı altında ilk kez herkese açık olarak gerçekleşti.

İki gün süren tırmanış için Altınordu ilçesinde toplanan 36 kişi saat 11.00’da Kabadüz, Çambaşı Yaylası üzerinden Karagöl’e hareket etti. Şenlik programı kapsamında ziyaret edilen Kaleboynu Obası’na 500 metre mesafede bulunan Ablaktaşı, manzarası ile kendisine hayran bıraktı. Saat 17.00’da Çambaşı Yaylası üzerinden Karagöl Dağı eteğindeki Bozat Obası’na ulaşan dağcılar 18 çadır ve 36 kişilik ekiple kamp alanına yerleşti.

İkinci gün sabah 04.00’te zirve için hazırlıklara başlayan 33 kişi 05.00’de Bozat obasından yola koyuldu. 4 saatlik yürüyüş sonunda saat 09.00’da 7’den 70’e 33 kişinin tamamı Ordu-Giresun-Sivas üçgeninde bulunan 3 bin 107 metrelik Karagöl zirveye ulaşmayı başardı. Zirvede 1 saat kadar kalan katılımcılar dönüşte Aygır Gölü’ne uğrayıp bir süre dinlendi, bazı kişilerde buz gibi suya dalarak serinlemeye çalıştı.

Ordu Dağcılık Kulübü yetkilileri, her sene geleneksel olarak yapılması planlanan şenliğin seneye tamamının Ordu ili sınırlarında olan 2 bin 736 metrelik Gönderiç Dağı’nda yapılabileceğini belirttiler.

Sırada Fransa Alpleri var

ODAK’ın 2016 yılında Rize’de 3 bin 932 metre yüksekliğindeki Kaçkar, yine Rize’de bulunan 3 bin 334 metre yüksekliğindeki Marsis, 4 bin 809 metre yüksekliğindeki Fransa Alp’leri Mont Blanc ve 3 bin 120 metre yüksekliğindeki Kars-Allahü Ekber Dağ tırmanışları gerçekleştirecek.

33 Dağcı Karagöl Zirvesinde

33 Dağcı Karagöl Zirvesinde

33 Dağcı Karagöl Zirvesinde

33 Dağcı Karagöl Zirvesinde

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.