1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bozbey Makamını Mahalleye Taşıdı
Zonguldak’ta “Demokrasi Ve Şehitler” Mitingi

Zonguldak’ta “Demokrasi Ve Şehitler” Mitingi

Zonguldak’ta “Demokrasi ve Şehitler” mitingi düzenlendi.

A+A-

Zonguldak’ta “Demokrasi ve Şehitler” mitingi düzenlendi. Mitingde konuşan AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, “Darbenin kimin yaptığını anlamak isterseniz darbecileri kimin desteklediğine bakmak lazım” diye konuştu.

Madenci Anıtı önünde gerçekleştirilen “Demokrasi ve Şehitler” mitingine çok sayıda vatandaş katıldı. Sivil toplum kuruluşu temsilcileri, maden işçilerinin yanı sıra ilçelerden de çok sayıda katılım gerçekleşti.

Türk Milleti’nin 15 Temmuz 2016 günü yaşanan darbe girişimini birlikte geriye püskürttüğünü ifade eden AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, “Uyanık olmak mecburiyetindeyiz. Bundan sonra daha çok çalışmak mecburiyetindeyiz. Dünyanın bir yerinde darbe olsa borsa alt üst olur, döviz yukarıya çıkar enflasyon yükselir. Ama Allah’a şükürler olsun ki Türkiye’de 15 günde her şey yerli yerine oturdu. Bu Milli İrade’nin temsilini ve istikrarı gösterir. Ondan dolayı ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu darbeyi sadece FETÖ örgütü yapmadı. FETÖ örgüt lideri ve kendini Mehdi sanan Fethullah Gülen bu işin bir piyonudur. Bunun daha görünmeyenleri vardır. Darbenin kimin yaptığını anlamak isterseniz darbecileri kimin desteklediğine bakmak lazım. Mısır’da darbe yapıldı Amerika’sı batısı darbecileri destekledi. Bizde de darbe girişimi oldu. Sözde biz NATO üyesiyiz, sözde biz AB aday ülkeyiz, sözde Avrupa Parlamentosu’na üyeyiz. Ama gel gör ki Amerika’sı, Avrupası hiç biri daha bu darbe teşebbüsüyle ilgili bir şey diyemedi. Baş sağlığı bile dileyemedi. İşte darbeyi kimin yaptırmak istediği ortada. Bunun için uyanık olacağız. Eskisinden daha fazla çalışacağız. Biz durmuyoruz, durmayacağız” diye konuştu.

“Sizler var oldukça böylesi kötü oyunlara fırsat verilmeyecek"

Zonguldak Valisi Ali Kaban ise bin yıldır var olma mücadelesi verilen topraklarda tekrar bir oyun oynanmak istendiğine dikkat çekerek şöyle dedi:

"Şu 24 gün içinde o kadar çok şey yaşadık ki. Hepimizin anlatacak çok şeyi var. 1000 yıldır, var olmak için mücadele verdiğimiz bu topraklarda tekrar bir oyun oynanmak istendi. Bu oyunla tek vatan, tek toprak, tek millet kavramları bölünmek istendi. Ama bu yapılmak istenene sizler Türk Milleti olarak vatana, millete, toprağa sahip çıkmak suretiyle oynanan oyunu bozdunuz. 24 gündür bu nöbeti tutuyorsunuz. Dönem dönem bir araya geldik. Sabahlara kadar tuttunuz. Bu anlamda ben de bu ilin valisi olarak hepinize çok teşekkür ediyorum. Sizlerin bu dik duruşuyla bu yapılmak istenen, oynanmak istenen kötü oyun bozulmuş oldu. Sizler var oldukça böylesi kötü oyunlara fırsat verilmeyecek “dedi.

Protokol üyeleri tam kadro

Zonguldak Valisi Ali Kaban, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu ve Özcan Ulupınar’ın yanı sıra Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Hakan Yağız, GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, İl Emniyet Müdürü Osman Ak, İl Jandarma Komutanı Albay Haluk Selvi’nin yanı sıra belediye başkanları, kurum müdürleri ve diğer protokol üyeleri de mitinge katıldı.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunduğu mitingde ilk konuşmayı siyasi parti temsilcileri yaptı. BBP ve SP İl başkanlarının konuşmalarının ardından MHP İl Başkanı Hamdi Ayan konuşma yaptı. AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun da miting de konuşma yaptı.

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ise, “Çanakkale ruhu, İstiklal Savaşı ruhunu ve o sevdadan gelen torunları ve çocuklarıyız. Bu sevda bize yüce Allah’ın Türk milletine çok büyük bir hikmeti. Çanakkale’de mermi mi vardı, top mu vardı tüfek mi vardı? Ama Allah’ın verdiği iman bu noktada kenetlenmemizi sağladı” dedi.

Plaketler verildi

Oğluyla 24 gündür nöbet tutan görme engelli Dilaver Demircioğlu sahneye getirildi. 24 gündür nöbet tutan Hatice Eryiğit’e Vali Ali Kaban plaket verdi. Konuşmaların ardından İstanbul Yenikapı’daki mitinge canlı bağlantı yapıldı. Miting İstanbul’daki yayınla devam etti.

Zonguldak’ta “Demokrasi Ve Şehitler” Mitingi

Zonguldak’ta “Demokrasi Ve Şehitler” Mitingi

Zonguldak’ta “Demokrasi Ve Şehitler” Mitingi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.