1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 'Irkçı Saldırı'nın Görüntüleri Ortaya Çıktı
YSK’nin Yeni Başkanı Ahmet Yener Oldu

YSK’nin Yeni Başkanı Ahmet Yener Oldu

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanlığı için yapılan oylamada, görev süresi dolan Muharrem Akkaya’nın yerine Ahmet Yener seçildi.

A+A-

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanlığı için yapılan oylamada, görev süresi dolan Muharrem Akkaya’nın yerine Ahmet Yener seçildi.

YSK'nin yeni seçilen üyeleri Ali Çopur, İsmail Kalender, Feyzi Eroğlu, Talip Bakır ve Serdar Mutta için düzenlenen yemin töreninin ardından kurul başkanı ve başkanvekilliği için seçim yapıldı.

Yeni 5 üye ile görev süresi devam eden üyeler Ahmet Yener, Mahmut Akgün, Ekrem Özübek, Orhan Usta, Ali Ürker ve Battal Öğüt arasından gizli oylamayla yapılan seçim sonucunda Ahmet Yener, YSK başkanı oldu. YSK başkanvekilliğine ise Ekrem Özübek seçildi.

Görev süresi dolan Muharrem Akkaya, YSK başkanlığına seçilen Ahmet Yener'e görevi devrettikten sonra kurumdan uğurlandı.

ahmet-yener.jpeg

AHMET YENER

13 Nisan 1966'da Beypazarı'nda dünyaya gelen Yener, Ankara İmam Hatip Lisesini bitirdi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1989 yılında mezun olduktan sonra, askerliğini Ankara'da kısa dönem olarak yaptı. 

Ankara'da hakim adayı olarak mesleğe başlayan Yener sırasıyla Baykan, Yığılca, Sivrihisar, Osmaniye ve Kırıkkale Hâkimliği görevlerinde bulundu. 

22 Aralık 2011'de Yargıtay Üyeliğine seçilen Ahmet Yener, Yargıtay Yirmibirinci Hukuk Dairesi Üyesi olarak görevini sürdürüyordu. 

"İş Kazaları ve Meslek Hastalıklarından Kaynaklanan Tazminat Davalarında Görev ve Yetki", "İş Kazaları ve Meslek Hastalıklarından Kaynaklanan Manevi Tazminat Davaları", "İş Kazası ve Meslek Hastalığı", "İş Kazaları ve Meslek Hastalıklarından Kaynaklanan Maddi Tazminat Davaları" adlarında ortak çalışmaya dayalı dört adet eseri bulunuyor. Yener, evli ve üç çocuk babasıdır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.