WhatsApp'tan 'Zorunlu Güncelleme' Mesajı

WhatsApp'tan 'Zorunlu Güncelleme' Mesajı

WhatsApp, gizlilik politikasından yaptığı zorunlu güncellemeyle ilgili kullanıcılarına daha fazla detayın yer alacağı bir uyarı mesajı yayınlayacağını duyurdu.

A+A-

WhatsApp, verilerin Facebook'la paylaşımını öngören gizlilik sözleşmesi değişikliğiyle ilgili  "Güncellememiz Hakkında Daha Fazla Bilgi" başlığıyla bir açıklama yayımladı. Açıklamada, gelecek haftalarda WhatsApp üzerinde gizlilik politikası güncellemesiyle ilgili daha fazla bilgi sağlayan bir uyarı mesajı yayınlanacağı duyuruldu.

Duyulan endişelerin giderilmesi için konuyla ilgili daha fazla bilginin verildiği ifade edilen açıklamada, okuyucu bu bilgiye yönlendiriliyor. Burada zorunlu güncellemeyle ilgili neyin değişeceği, neyin değişmeyeceği madde madde anlatılıyor.

Söz konusu açıklamada "Daha önce bu güncelleme hakkında çok fazla sayıda yanlış bilgiyle karşılaştık" ifadelerine yer veren kuruluş, "WhatsApp'ı kullanmaya devam etmeleri için bu güncellemeleri incelemelerini ve kabul etmelerini hatırlatmaya başlayacağız" dedi.

Yanlış anlaşılmaları gidermek için yoğun bir şekilde çalıştıklarını aktaran WhatsApp ayrıca kullanıcıların gizliliğinin ve güvenliğinin korunması konusunda kararlı olunduğu, kişisel mesajların daima uçtan uca şifrelendiğini vurgulandı.

WhatsApp'ın resmi blog sitesi üzerinden yayınlanan açıklama WhatsApp'ın gelen tüm tepkilere rağmen geri adım atmayacağı yönünde yorumlandı.

ERTELENMİŞTİ

Gizlilik politikası ve hizmet şartlarında değişikliğe gideceğini açıklamasının ardından büyüyen tepki nedeniyle WhatsApp, 8 Şubat'ta yürürlüğe sokmayı planlandığı uygulamayı, 15 Mayıs'a ertelemek ve kullanıcılara yaptıkları değişiklikleri açıklamak için bir hasar sınırlama kampanyası yürütmek zorunda kalmıştı.

Şirket, kullanıcıların "WhatsApp Gizlilik Politikası" aramasıyla ilk sırada görünsün diye Google'a ödeme yaparak "Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları güncellemesinin arkadaşlarınız veya ailenizle olan mesajlarınızın gizliliğini hiçbir şekilde etkilemeyeceğini açıklığa kavuşturmak istiyoruz" mesajını yayınlatmıştı.

WhatsApp, Türkiye'de de çok sayıda kullanıcısını, başta BiP olmak üzere diğer mesajlaşma uygulamalarına kaptırmıştı.

YÜRÜTME DURUDURULMUŞTU

Rekabet Kurulu da ‘gizlilik sözleşmesinin’ güncellemesiyle ilgili Facebook ve WhatsApp hakkında resen soruşturma başlatmış ve geçtiğimiz günlerde WhatsApp’ın verilerinin paylaşılması zorunluluğunu durdurmuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler