1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. AKYAKA

  4. Akyaka'da 'Silah ve Tarihi Eser' Operasyonu.. 5 Kişi Gözaltına Alındı
Vali Günay Özdemir’e Veda Yemeği

Vali Günay Özdemir’e Veda Yemeği

Son Valiler Kararnamesiyle Edirne Valiliği’ne atanan Vali Günay Özdemir, için veda yemeği düzenlendi.

A+A-

Son Valiler Kararnamesiyle Edirne Valiliği’ne atanan Vali Günay Özdemir, için veda yemeği düzenlendi.

Tayinlerin çıkmasını sadece insanların ceketini alıp gittiğini ve insanların öldükleri zamanda kefenlerini alıp gittiklerini hatırlatan Özdemir, salonda duygulu anlar yaşanmasına neden oldu. Özdemir’in sözleri salonu dolduran valilik personelini gözyaşlarına boğdu.

“DÜŞÜNÜN ŞUANDA SADECE CEKETİMİ ALIP GİDİYORUM. ÖLDÜĞÜNÜZ ZAMANDA KEFENİNİZİ ALIP GİDİYORSUNUZ”

Vali Günay Özdemir, tayinlerde bu dünya ile öbür dünya arasında ile ilgili güzel anekdotların ortaya çıktını söyledi.

Vali, Özdemir, “Tayinlerin çıkması insan hayatında veda anlamında bazı olumsuzlukların olmasına rağmen, tayinim çıktığı zaman ben de şunu düşünmüştüm. Bazı konularda da olumlu düşünme altında, insan tayini çıkıyor, her şeyi bırakıp gidiyor. Projeleriniz yarım kalıyor diyemiyorsunuz ya, benim projelerim var onları bitireceğim, dostlarımla vedalaşacağım diyemiyorsunuz. Ölüm geldiğinde aslında hiçbir şeyiniz olmadan bırakıp gidiyorsunuz. Dostlarla bile vedalaşamıyorsunuz. Ben tayinler çıktığı zaman, tayinim çıktığı zaman hep bunu düşünmüşüm. Düşünün şuanda sadece ceketimi alıp gidiyorum. Öldüğünüz zamanda kefeninizi alıp gidiyorsunuz. Onun için bu tayinler konusunda da bu dünya ile ilgili öbür dünya ile ilgili güzel bir anekdot ortaya çıkıyor” dedi.

“BEN HAKKIMI HELAL EDİYORUM, SİZLERDE HAKKINIZI HELAL EDİM!”

‘Ben hakkımı helal ediyorum, sizlerde hakkını helal edin’ diyen Vali Özdemir, “Bunu da zaman zaman belki düşünmek belki ona göre davranmak ve bir de şu yönü var 2 yıl içerisinde ayrılacağız onun için kimsenin kalbini kırmamalıyız. Kimsenin kalbini kırmamaya çalıştım. Elimden geldiğince adaletli ve dürüst olmaya çalıştım. İnşallah bunda da başarılı olmuşumdur. Bunu inşallah rabbim hem bu dünyada hem de öbür dünyada takdir eder diye düşünüyorum. Asıl dediğim gibi geçici olduğunuza inandığınız zaman da bu konuda ki birçok şeyi de göz önünde bulunduruyorsunuz. Belki de birçoğunuz ile karşılaşmayacağız ve birçoğunuz ile helalleşemeyeceğiz. İnsan olduğumuz için belki birilerinizi üzdük, kırdık. Ben bu konuda hepinizden hakkınızı helal etmeninizi istiyorum. Eğer benim hakkım var ise ben helal ediyorum” diye konuştu.

Kendisinin de Karslı olduğunun altını çizen Vali Günay Özdemir, Edirne’de kapısının herkese açık olduğunu sözlerine ekledi.

Yemekte Sarıkamış Kaymakamı Yusuf izzet Karaman ile Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta’da birer konuşma yaptı. Yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri ve katılımcılar tarafından Vali Günay Özdemir’e çeşitli hediyeler takdim edildi. Vali Günay Özdemir’in veda yemeğinde valilik personellerinden bazıları ise gözyaşlarını boğuldu.

Kars Karayolları Bölge Müdürlüğü’nde düzenlenen veda yemeğine Kars Valisi Günay Özdemir, eşi Nurcan Özdemir, 14’ncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgenerel Ali Avcı, Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Durmuş, Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, Azerbaycan Kars Başkonsolosu Ayhan Süleymanlı, İl Genel Meclis Başkanı Necati Dallı, İlçe Kaymakamları ve Belediye Başkanları, daire amirleri, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, basın mensupları ve çok sayıda valilik personeli katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.