1. HABERLER

  2. EĞİTİM | BİLİŞİM | TEKNOLOJİ

  3. Üniversiteler 'Hibrit Eğitim'e Başladı
Üniversiteler 'Hibrit Eğitim'e Başladı

Üniversiteler 'Hibrit Eğitim'e Başladı

Üniversiteler 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı bahar dönemine mahsus olmak üzere ‘hibrit eğitim’e başladı.

A+A-

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversitelerde uzaktan eğitimin yanı sıra isteyen öğrencilere devam şartı olmadan yüz yüze eğitim imkanının sunulacağı ‘hibrit eğitim’, bugünden itibaren farklı modellerle hayata geçirilmeye başladı.

Üniversiteler 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı bahar dönemine mahsus olmak üzere ‘hibrit eğitim’e başladı.

PolitiKARS'ın ajanslardan derlediği bilgilere göre, bir yandan uzaktan eğitim devam ederken bir yandan da isteyen öğrenciler için devam şartı olmadan yüz yüze eğitime katılabilecek.

YÖK'ün kararının ardından, üniversite yönetimleri, bir dersin hem uzaktan öğretim ile hem de yüz yüze verilebilmesine ilişkin detayları belirledi.

Yüz yüze eğitime katılamayan öğrenciler, çevrim içi ortamda sınıflardaki eğitimi takip edebilecek.

Çevrim içi dersleri takip edemeyen öğrenciler için yüz yüze derslerdeki materyalleri ve sesli anlatımları daha sonra izlenmek üzere kayıt altına alan üniversiteler eş zamanlı olmayan bazı uzaktan öğretim yöntemlerini uygulayabilecek.

ARA SINAVLAR ONLINE YAPILACAK

Üniversitelerde bahar dönemindeki ara sınavlar, uzaktan öğretim yöntemleriyle çevrim içi yapılacak.

Yarıyıl sonu, tek ders, tez izleme, yeterlilik gibi sınavların ne zaman ve nasıl yapılacağına yükseköğretim kurumlarının yetkili kurulları karar verecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.