1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS

  4. Meclis Başkanı Dallı'nın Aracı Kaza Yaptı
Uedaş, Kars’ta İstihdama ‘Çağrı’ Yaptı

Uedaş, Kars’ta İstihdama ‘Çağrı’ Yaptı

CLK Enerji Grubu bünyesinde bulunan Uludağ ve Akdeniz EDAŞ’ın, 308 kişiye istihdam sağlayan yeni çağrı merkezi Kars’ta devreye girdi.

A+A-

CLK Enerji Grubu bünyesinde bulunan Uludağ ve Akdeniz EDAŞ’ın, 308 kişiye istihdam sağlayan yeni çağrı merkezi Kars’ta devreye girdi. Söz konusu yatırım ile Uludağ EDAŞ 198, Akdeniz EDAŞ ise 110 kişilik yeni istihdam üretmiş oldu. Bursa’da son dönemde Suriyeli mültecilerin sayısındaki artış sebebiyle UEDAŞ’ın yeni çağrı merkezinde önümüzdeki dönemde Arapça çağrı seçeneğinin de yer alması planlanıyor

Elektrik dağıtımında hizmet kalitesini her geçen gün yükseltmeyi kendine hedef edinen Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’ya yaklaşık 2.5 milyon aboneye hizmet veren Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ. yeni çağrı merkezini Kars’ta devreye aldı.

CLK Enerji çatısı altında bulunun Uludağ ve Akdeniz EDAŞ’a hizmet verecek olan yeni çağrı merkezi ile bölgeye 308 kişilik yeni istihdam sağlanmış oldu. Söz konusu çağrı merkezinde çalışanların 198’i UEDAŞ, 110’u ise Akdeniz EDAŞ’ın bünyesinde yer alırken, işe alımlarda kadın, şehit ve gazi yakınları ile engellilere öncelik tanındı.

UEDAŞ Genel Müdürü Mesut Efe, Kars’ın devreye girmesiyle birlikte toplam çağrı merkezi çalışan sayılarının 250’ye ulaştığını belirterek, “ Bu yatırımımızla abonelerimize daha kaliteli hizmet vermenin yanı sıra serhat şehrimiz Kars’ta istihdam sağlamış büyük mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Şirket olarak yaptıkları yatırımlarla arıza sayılarında büyük düşüşlere imza attıklarını da anımsatan UEDAŞ Genel Müdürü Efe, “ 2012 yılında bölgemizde meydana gelen orta ve alçak gerilimli arıza sayısı 114 bin 75 adet iken, 2015 sonu itibarıyla bu rakamı yüzde 69.1’lik bir düşüşle 35 bin 139’a indirdik. Hedefimiz tabii ki sıfır arıza ve kesinti. Çağrı merkezlerimizi de bu yolda bize destek olacak en önemli noktalar olarak görüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

KİMSE ‘MEŞGUL’E DÜŞMEYECEK

Kars başta olmak üzere yeni çağrı merkezleri ile birlikte ortalama yüzde 80-85’lerde olan çağrı karşılama oranın yüzde 95, yüzde 100’lere çıkması ana hedef. Daha önce çağrı merkezlerinde 60 saniye olan bekleme süresi 45 saniyeye düşerken, bundan sonra abone çağrı merkezini aradığında, ‘meşgul’e düşmeyecek ve 45 saniye içinde mutlaka bir müşteri temsilcisine bağlanmış olacak. Günde ortalama 6-8 bin çağrı alan UEDAŞ, yeni merkezinin devreye girmesi ile yüzde 80-85’lerde olan çağrı karşılama oranını yüzde 100’lere çıkarmayı planlıyor. Bu arada son yıllarda Bursa’da Suriyeli mültecilerin sayısı giderek arttığı için UEDAŞ’ın çağrı merkezinde Türkçe’nin yanı sıra ‘Arapça’ seçeneğinin bulunması yönünde çalışmalar da sürüyor.

10’AR KİŞİLİK EĞİTİM MERKEZİ KURULDU

UEDAŞ dahil 4 dağıtım ve 4 perakende şirketi içinde barındıran Cengiz-Kolin-Limak Şirketler Grubu’nun çatı şirketi CLK Enerji, Türkiye genelindeki çağrı merkezlerini operasyon merkezine dönüştürmeyi hedefliyor. Bunun için başta Kars olmak üzere her bölgede ‘eğitim merkezi’ de oluşturacak. 10’ar kişilik eğitim uzmanlarının bulunacağı bu bölümlerde çağrı merkezi çalışanları ‘müşteri hizmet temsilcisi eğitimi’ alacak. Aboneler elektrikle ilgili tüm işlemlerini çağrı merkezleri üzerinden de yapabilir hale gelecek. Nihai hedef fırtına, deprem ya da olağanüstü zamanlarda bir çağrı merkezinde yaşanan yığılmaya karşı tüm çağrı merkezlerini tek bir havuzda toplayarak hizmet verebilir hale getirmek.

Uedaş, Kars’ta İstihdama ‘Çağrı’ Yaptı

Uedaş, Kars’ta İstihdama ‘Çağrı’ Yaptı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.