1. HABERLER

  2. Türkiye Ermenistan İle Köprüleri ATIYOR
Türkiye Ermenistan İle Köprüleri ATIYOR

Türkiye Ermenistan İle Köprüleri ATIYOR

Türkiye'de Türk Ermeni İlişkileri Milli Komitesi de kapatıldı.

A+A-

Türkiye’de Türk Ermeni İlişkileri Milli Komitesi de kapatıldı.

Ermenistan ile iyi ilişkiler kurulmasına yönelik açılımın kesintiye uğramasının ardından Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) bünyesinde oluşturulan Türk Ermeni İlişkileri Milli Komitesi de kapatıldı.

Gazeteport'un verdiği habere göre; 2003 yılından bu yana faaliyette olan Türk Ermeni İlişkileri Milli Komitesi, Yükseköğretim kurumlarında Türk-Ermeni ilişkileri, Ermeni kültürü, siyaseti, toplum yapısı ve tarihini bilimsel yöntemlerle araştırıp, değerlendirme yapıyordu. Komite bilimsel çalışmaları kamuoyuna açıklamakla da görevliydi.

Komitede 2 YÖK üyesi, Ermeni ve Kafkasya araştırmaları ile ilgili 7 bilim adamı, resmi ve özel kurumlardan da 5 uzman yer alıyordu. Yükseköğretim kurumları ve diğer kurumlarda Ermeni sorunu ile ilgili eğitim görevi de bulunan komite, Türk ve Ermeni eğitim-öğretim kurumları arasında diyaloğu arttırmak ve karşılıklı işbirliğini sağlamakla da görevliydi.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.