Turkcell ve Apple’den İşbirliği

Turkcell ve Apple’den İşbirliği

Turkcell, App Store, Apple Music ve iTunes ödemelerinin artık Turkcell faturaları üzerinden yapıldığını duyurdu.

A+A-

Turkcell, App Store, Apple Music ve iTunes ödemelerinin artık Turkcell faturaları üzerinden yapıldığını duyurdu.

Turkcell, müşterilerinin Apple cihazlarından satın aldıkları App Store, Apple Music ve iTunes içerikleri ve abonelikleriyle ilgili ödemelerini 26 Mayıs 2017 tarihinden itibaren Turkcell faturası üzerinden yapabileceklerini açıkladı.Şirketten yapılan açıklamada, Apple’ın Türkiye’de ilk kez Turkcell’le uygulamaya başladığı güvenli ve çok yönlü bu ödeme yöntemiyle Türkiye genelinde artan dijital eğlence ihtiyacının daha rahat karşılanmasının planlandığı belirtildi. Turkcell faturasıyla ödeme yapmak için gereken kayıt işlemi sadece birkaç basit adımda tamamlandığı bildirildi. Bunun için ilk olarak yeni veya mevcut bir Apple ID’ye sahip Turkcell müşterilerinin iPhone, iPad, iPod touch ve Mac cihazlarından veya PC’lerindeki iTunes uygulamasından App Store, Apple Music ve iTunes’daki hesap ayarlarında ödeme yöntemi olarak ’mobil ödeme’ opsiyonunu seçmeleri gerektiği ifade edildi.

Basit ve güvenli ödeme yöntemi

Ödeme yöntemi olarak ’Mobil ödeme’ seçildikten sonra, müşterinin Apple ID’si ile yapılacak tüm satın alma işlemleri otomatik olarak iletişim operatörünün aylık faturasına ekleniyor ya da müşterinin ön ödemeli hesabından düşürüldüğü böylece müşterilerin bu tarz işlemleri yaparken kredi kartı kullanmak zorunluluğunun da ortadan kalkmış olduğu aktarıldı. Otomatik olarak yapılandırılan yeni ödeme seçeneğinin Apple TV ve Apple Watch dahil olmak üzere tüm Apple cihazlarından tek dokunuşla, kolay ödeme imkanı sağladığı bildirildi. Bu ödeme yöntemiyle uygulamanın, müzik, film ve TV programlarının yanı sıra Apple Music abonelikleri ve iCloud depolama alanı da satın alma fırsatı sunduğu ve müşterilerin hiçbir kişisel bilgisinin üçüncü taraflarla paylaşılmadığı Turkcell faturasıyla ödeme yöntemi, hem basit hem de güvenli kurulum ve kullanım imkanı verdiği belirtildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.