Turistik Doğu Ekspresi İlk Seferine Çıktı

Turistik Doğu Ekspresi İlk Seferine Çıktı

Ankara - Kars arasında seyahat edecek Turistik Doğu Ekspresi ilk seferine çıktı.

A+A-

Turistik Doğu Ekspresi, tarihi Ankara Garı'nda ilk seferine uğurlandı.

Mevcut Doğu Ekspresi'ne artan yolcu talebinin karşılanması, daha iyi hizmet sunulması ve iç turizmin artırılmasına yönelik olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığının ortak çalışması sonucu, Ankara-Kars-Ankara arasında turizm amaçlı Turistik Doğu Ekspresi seferi konuldu.

Turistik Doğu Ekspresi, tarihi Ankara Garı'nda gerçekleştirilen törenin ardından saat 19.55'te ilk seferi için hareket etti.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, törende yaptığı konuşmada, 2023 turizm hedeflerini revize ettiklerini ve hedefi yakalayabilmek için turizmin tüm illere yaygılaştırılmasını ve çeşitlendirilmesini istediklerini söyledi.

 

Haberin öncesi...

Turistik Doğu Ekspresi İlk Seferine Başlıyor

Turistik Doğu Ekspresi, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un katılımıyla Ankara Garı'nda gerçekleştirilecek törenle ilk seferine uğurlanacak.

Mevcut Doğu Ekspresi'ne artan yolcu talebinin karşılanması, daha iyi hizmet sunulması ve iç turizmin artırılmasına yönelik olarak; Ulaştırma ve Alt yapı bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığının ortak çalışması sonucu Ankara- Kars -Ankara arasında turizm amaçlı Turistik Doğu Ekspresi sefere konuldu. Ankara'dan pazartesi, çarşamba ve cuma günleri, Kars'tan da çarşamba, cuma ve pazar günleri işletilecek tren, Ankara'dan saat 19:55, Kars'tan saat 23:55'te hareket edecek.

Turistik Doğu Ekspresi, yolcuların tarihi ve turistik yerleri ziyaret edebilmeleri için Ankara'dan Kars yönüne gidişte Erzincan, İliç ve Erzurum istasyonlarında, Kars'tan Ankara'ya gününe gelişte ise Sivas'ın Divriği ve Bostankaya istasyonlarında yeterli süre bekleyecek.

Ankara Kars arasındaki parkurunu 32 saatte tamamlayacak turistik doğu ekspresi, 2 hizmet, 1 yemekli ve 6 yataklı olmak üzere toplam dokuz vagondan oluşuyor. 120 kişi kapasiteli ve tamamı yataklı vagondan oluşan trende bilet fiyatı bir odada tek kişi seyahat edilmesi durumunda 400 TL, bir odada iki kişi seyahat edilmesi durumunda kişi başı 250 TL olacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler