TBMM Başkanvekili Sancar Hastaneyle Kaldırıldı

TBMM Başkanvekili Sancar Hastaneyle Kaldırıldı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili Mithat Sancar hastaneye kaldırıldı.

A+A-

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili Mithat Sancar hastaneye kaldırıldı.

TBMM Genel Kurulu’nun bugünkü oturumunu yöneten Meclis Başkanvekili HDP’li Mithat Sancar, tansiyonunun yükselmesi sonucu hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurul’unda Yargı Paketi görüşmeleri devam ederken, oturumu yöneten Meclis Başkanvekili HDP’li Mithat Sancar, kendisini iyi hissetmediği için oturuma ara verdi. Tansiyonu yükselen Sancar’a ilk müdahale TBMM revirinde yapıldı. Sancar, müdahaleye rağmen tansiyonunun inmemesi üzerine ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Meclis Başkanvekili MHP’li Celal Adan, Sancar’ın yerine Genel Kurul oturumunu yönetmek üzere görevi devraldı. Adan'ın, asker selamı vererek görevi devralması dikkat çekti.

Yargı Paketi üzerindeki görüşmeler, Genel Kurul’da devam ediyor.

TARTIŞMA YAŞANMIŞTI

Ayrıca gün içinde TBMM’de süren oturum sırasında BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Suriye için yapılan bilgilendirme kapsamında partisi adına söz istedi. Meclis Başkanvekili Mithat Sancar konuşma talebiyle ilgili Divan’a ulaşan bir dilekçesinin bulunmadığı gerekçesi ile talebi karşılamadı. Bunun üzerine Destici tepki gösterdi.

Sancar, Destici’nin ‘hain’ sözcüğünü kullanması üzerine, başkanlık makamına hakaret etmemesi konusunda uyarı yaptı. Tartışmanın sürmesi üzerine ise Genel Kurul’a ara verdi ve Destici’nin idare amirleri tarafından Genel Kurul’dan çıkartılmasını istedi.

Aranın ardından Destici söz aldı, ve “Hain sözüm kahraman orduya işgalci diyenlere karşıdır, bir kişiyi ya da Başkanlık Divanı’nı kastetmedim” dedi. Açıklama üzerine Sancar ceza vermeyeceğini söyledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.