Susuz’da Tarihi Kışla, Hükümet Konağı Olacak

Susuz’da Tarihi Kışla, Hükümet Konağı Olacak

Kars’ın Susuz İlçesi’nde bulunan ‘Tarihi Kışla Binası’ restore edilerek Hükümet Konağı olarak kullanılacak.

A+A-

Kars’ın Susuz İlçesi’nde bulunan ‘Tarihi Kışla Binası’ restore edilerek Hükümet Konağı olarak kullanılacak.

Tarihi Eski Kışla Binası için hazırlanan Revize restorasyon projesi kabul edildi. Susuz’da koruma altındaki tescilli binalardan birisi olan ve Eski Kışla Binası olarak da bilinen tarihi yapının restore edilerek Hükümet Konağı olarak kullanılmasına yönelik yapılan proje çalışmalarında sona gelindi.

Kazım Karabekir Mahallesi’nde bulunan ve tarihi öneme sahip tescilli yapının restore edilerek Hükümet Konağı olarak kullanılmasına yönelik hazırlanan Rölöve Projesi ve Revize Restorasyon Projesi Kars Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından onaylandı.

Susuz Kaymakamı Yusuf İzci, uzun yıllar boyunca atıl durumda olan tarihi binanın tahsis değişikliğinin yapıldığını ve binanın restore edilerek Hükümet Konağı olarak kullanılmasına yönelik hazırlanan projeler için Kars Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’ndan gerekli olan onay alındığını belirtti.

İzci, kalan işlemlerin tamamlanmasının ardından hem Susuz, açısından tarihi öneme sahip bir eserin yeniden kullanıma alınacağını hem de ilçenin yeni bir Hükümet Konağı Binası’na sahip olacağını kaydetti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.