Suriye Ordusu İdlib'e 20 km Uzaklıkta

Suriye Ordusu İdlib'e 20 km Uzaklıkta

Suriye ordusunun Rusya desteğiyle İdlib'de başlattığı askeri operasyon devam ediyor.

A+A-

Suriye ordusunun Rusya desteğiyle İdlib'de başlattığı askeri operasyon devam ediyor.

Suriye resmi haber ajansı SANA'nın aktardığına göre, bugün Serakib kentinin doğusunda Han el Subul eksenindeki Lof ve Kamhane köyleri kurtarıldı. İdlib kırsalında bulunan Heyş Beldesi, Amiriye, Kfarmezde, Tbeyş, el Belağa, Cibala ve Tel Armanay köyleri de dün cihatçı gruplardan temizlenmişti. Ordu bu hafta içinde de İdlib yakınlarındaki stratejik Maarat el Numan kasabasına girmişti. 

Ordu Halep kırsalının güneyinde operasyonlarını yoğunlaştırdı. Han Tuman ve Halidiye beldeleri ekseninde bulunan Nusra Cephesi ve müttefik diğer cihatçılara karşı yoğun top ve füze ateşiyle saldırılar gerçekleştirildi. 

Rusya destekli ordunun Serakib kasabasına dayandığı belirtiliyor. Bu kasaba İdlib kent merkezine sadece 20 km uzaklıkta yer alıyor. 

SANA'nın ilgili haberinde şöyle denildi: 

"Suriye Arap Ordu Bilrikleri İdlib doğu kırsalındaki terörist örgütlere karşı operasyonlarındaki ilerleyişini sürdürdü ve bugün Serakibb kentinin doğusunda Han el Subul eksenindeki Lof ve Kamhane Köylerini kurtararak “Nusra Cephesi” ve koalisyon içerisinde olduğu grupları sayı ve cephane bakımından ağır kayıplara uğrattı.

Ordu birliklerinin İdlib doğu kırsalındaki terörist gruplara karşı askeri operasyonlarını sürdürdüklerini belirten SANA muhabiri; ordu birliklerimizin Serakib Beldesi eksenindeki Han el Subul’un kuzeydoğusundaki terörist örgütlerin mevki ve karargahlarına yönelik topçu ve füze birlikleriyle yoğun ateşe tuttuklarını, Lof ve Kamhane Köylerini kurtarmakla sonuçlanan ve içindeki çok sayıda teröristi öldürmeden önce söz konusu köylerde korunan bu terörist örgütlerle şiddetli çatışmalara yaşadıklarını ifade etti.

İdlib kırsalında görev yapan ordu birlikleri dün ise Heyş Beldesi, Amiriye, Kfarmezde, Tbeyş, el Belağa, Cibala ve Tel Armanay Köylerini kurtarmış, çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürmüş silahlarını imha etmişti."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.