Sınav | YKS Sonuçları 4 Ağustos'ta Açıklanacak

Sınav | YKS Sonuçları 4 Ağustos'ta Açıklanacak

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) bugün yapılan son oturumlarıyla  tamamlandı.

A+A-

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) bugün yapılan son oturumlarıyla  tamamlandı.

YKS'nin ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) dün yapılmıştı.  İkinci oturum olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) ise bugün saat 10.15'te başladı ve adaylara soruları yanıtlamaları için 180 dakika süre verildi.

AYT'de "Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1" testi 40 sorudan oluştu. Bu testte adaylar, Türk Dili ve Edebiyatı'ndan 24, Tarih-1'den 10, Coğrafya-1'den 6 soru yanıtladı.

AYT'nin "Sosyal Bilimler-2" testi 40, Matematik testi 40, Fen Bilimleri testi de 40 sorudan oluştu. Sosyal Bilimler testinde Tarih-2'den 11, Coğrafya-2'den 11, felsefe grubundan 12, din kültürü ve ahlak bilgisi veya ek felsefeden 6 soru yer aldı.

Fen Bilimleri testindeki dağılım ise fizik 14, kimya 13 ve biyoloji 13 soru şeklinde oldu.

Üçüncü ve son oturum Yabancı Dil Testi (YDT) saat 15.45'te başladı. Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinde yapılan sınavda adaylara soruları yanıtlamaları için 80 soru yöneltildi, 120 dakika süre verildi.

Sonuçlar 4 Ağustos'ta açıklanacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.