SERKA ve KOSGEB'den Girişimcilik Eğitimi

SERKA ve KOSGEB'den Girişimcilik Eğitimi

SERKA, KOSGEB ve Ardahan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü işbirliğiyle, hükümlüler başta olmak üzere kadın ve gençlerden oluşan özel ilgi gruplarına girişimcilik eğitimi verildi.

A+A-

Merkezi Kars’ta bulunan Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Ardahan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü işbirliğiyle, hükümlüler başta olmak üzere kadın ve gençlerden oluşan özel ilgi gruplarına girişimcilik eğitimi verildi.

Girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcilerin kuracakları işletmelerin başarı düzeylerini arttırmak ve dezavantajlı grupların sosyal ve ekonomik hayata katılımını teşvik etmek amacıyla Ardahan kent merkezinde düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi bu kez hükümlüler ile kadın ve genç gruba verildi.

SERKA’nın Ardahan Yatırım Destek Ofisi’nde düzenlenen eğitimde katılımcılara, girişimcilik niteliklerinin sınanması, iş fikirlerinin geliştirilmesi, yaratıcılık egzersizleri, iş planı kavramı ve öğeleri, pazar araştırması, pazarlama, üretim, yönetim, finansal planlar, iş planının yazılması ve sunumu konularında bilgi verildi. Eğitime katılan 4’ü kadın 21 kişi Girişimcilik Sertifikası almaya hak kazandı. 32 saatlik eğitimi tamamlayan ve kendi işini kuran girişimciler, talep etmeleri ve başarılı iş planı sunmaları durumunda KOSGEB tarafından sağlanan 50 bin liraya kadar hibe, 100 bin liraya kadar da faizsiz kredi desteği sunan Yeni Girişimci Desteğinden yararlanabilecek.

SERKA ve KOSGEB'den Girişimcilik Eğitimi

SERKA ve KOSGEB'den Girişimcilik Eğitimi

SERKA ve KOSGEB'den Girişimcilik Eğitimi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.