Serbest Kalan Vali Çetinkaya Sinop’ta

Serbest Kalan Vali Çetinkaya Sinop’ta

FETÖ’den tutuklanıp serbest kalan eski Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya, “FETÖ/PDY terör örgütü ile ilintili hiçbir kişi, kurum ya da kuruluş ile en ufak bir temasımız dahi olmamıştır” dedi.Merkez...

A+A-

FETÖ’den tutuklanıp serbest kalan eski Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya, “FETÖ/PDY terör örgütü ile ilintili hiçbir kişi, kurum ya da kuruluş ile en ufak bir temasımız dahi olmamıştır” dedi.

Merkez Valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya, kendisinin ve eşinin iftira kurbanı olduklarını söyledi. Vali Çetinkaya Sinop’ta görev yaptığı sürede manevi annesi ve babası olarak gördüğü Nesime Aydın ve Emekli Öğretmen Rahmi Aydın ile görüşerek hasret giderdi.

Sinop ziyareti sonrası bir açıklama yapan Çetinkaya, "15 Temmuz gecesi ülkemize yönelik olarak gerçekleştirilen hain darbe teşebbüsünün hemen ardından o gece Sinop Garnizon ve İl Jandarma Alay Komutan Vekilliği görevini yürüten eşim gözaltına alınırken, şahsım da görevden alınarak merkeze çekilmiş ve ardından 23 Temmuz 2016 tarihinde ben de tutuklanmıştım. Eşim ve şahsımın tüm hayatlarımız boyunca gerek özel yaşamlarımız, gerekse yürüttüğümüz görevler esnasında FETÖ/PDY terör örgütü ile ilintili hiçbir kişi, kurum ya da kuruluş ile en ufak bir temasımız dahi olmamıştır. Hain darbe girişimini öğrendiğimiz ilk andan itibaren ise bu girişimin ordunun değil, ordu içinden FETÖ/PDY terör örgütü de ilintili bir kesimin girişimi olduğu teşhisini koyup ve bu teşhis doğrultusunda görev alanımız olan Sinop sınırları içerisinde, en ufak bir girişim şöyle dursun, böyle bir girişimin akıllardan bile geçirilmesine müsaade etmedik. Hain darbe girişimi gecesi eşim ve şahsım diğer çalışma arkadaşlarımız ile el ele vererek Sinop’un o geceyi 81 il içerisinde en huzurlu ve en güvenli geçiren il olmasını temin ettik. Sinop’ta darbe girişimi anlamında en ufak bir vukuata dahi izin vermedik. Tüm gece bu konuda harcadığımız mesai ve verdiğimiz emeğe rağmen ertesi gün Sinop’ta beraber görev yaptığımız bir buçuk yıl boyunca arzu ettiğimiz mesai arkadaşlığı ilişkisini bir türlü kuramadığımız bir kişinin, şahsımın vali, eşimin de garnizon komutanlığı görevini yürütüyor olmasını fırsat bilerek kafasında kurduğu bir senaryoya dayanarak uydurduğu suç isnatlarıyla karşı karşıya kalarak, tamamen bir iftiraya uğradık. Ancak gerek FETÖ/PDY terör örgütü ile ilgili yaşamlarımız boyunca sergilediğimiz kararlı duruşumuza olan güvenimiz gerekse hain darbe girişiminin yaşandığı gecede dahil olmak üzere görevlerimizi yerine getirirken ortaya koyduğumuz üstün görev bilincine olan inancımızla, gerçeklerin ortaya çıkacağı günü sabırla bekledik. Rabbime şükürler olsun ki ben şuan tahliye edildim ve bu konuda şahsıma yöneltilen ithamların tamamen asılsız olduğu ortaya çıktı. Eşimle ilgili durumunda en kısa sürede açıklığa kavuşacak, onun da yakında aramıza katılacağına yürekten inanıyorum” diye konuştu.

Eşinin Bafra’deki cezaevine sevk edildiğini öğrenen Vali Çetinkaya, Sinop’tan Bafra’ya hareket etti.

Serbest Kalan Vali Çetinkaya Sinop’ta

Serbest Kalan Vali Çetinkaya Sinop’ta

Serbest Kalan Vali Çetinkaya Sinop’ta

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.