1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. SARIKAMIŞ

  4. Elektrik Akımına Kapılan Kadın Öldü
Sarıkamış’ta Akademisyenler İle Öğrenciler Sigarayı Bıraktı

Sarıkamış’ta Akademisyenler İle Öğrenciler Sigarayı Bıraktı

Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Sarıkamış Meslek Yüksekokulu hocaları ile öğrencileri “Dünya Sağlık Günü” dolayısla sigarayı bıraktılar.

A+A-

Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Sarıkamış Meslek Yüksekokulu hocaları ile öğrencileri “Dünya Sağlık Günü” dolayısla sigarayı bıraktılar.

Sarıkamış Meslek Yüksekokulu Öğretim görevlisi Murat Kılıçbeyi koordinesinde düzenlen etkinlikte, sigara kullanan akademisyenlerle öğrencilerin oluşturduğu yaklaşık 50 kişilik grup, son kullandıkları sigara paketlerini kovaların içinde yakarak sigarayı bıraktı.

Öğretim görevlisi Murat Kılıçbeyi, bilimsel verilere göre diğer ülkelerde de olduğu gibi, Türkiye’de önemli bir halk sağlığı sorunu olan, sigara ve tütün kullanımına bağlı hastalıklar nedeniyle Dünya’da her yıl yaklaşık 5 milyon kişinin hayatını kaybettiğinin tahmin edildiğini söyledi.

Dünya Sağlık Günü nedeniyle sigara kullanan herkesi çocuklarına ve tüm sevdiklerine iyi örnek olmak amacıyla sigarayı bırakmaya davet ettiklerini ifade eden Murat Kılıçbeyi, okul olarak sigara bırakma etkinliği düzenlediklerini söyledi.

Kılıçbeyi, “Bugün Dünya Sağlık Günü nedeniyle okulumuzun akdemik kadrosu ile öğrencilerimiz sigarayı bırakmak için etkinlik düzenledik. Burada sigara paketlerimizi yaktık, gelecek sağlık nesiller için hem örnek olmaya çalıştık. Öğrencilerimizin bu etkinliğe katılarak destek vermesi ayrı bir güzellik kattı.Sigarı bırakan arkadaşlarımıza jest yapmak için ileriki günlerde Karadeniz bölgesine gezi düzenleyeceğiz. İnşallah gençlerimiz, öğrencilerimiz sigarasız sağlıklı bir yaşamla hayatını idame ettirirler. Bundan sonraki süreçte sigara kullanımını önlemek amacıyla etkinliklerimizi sıklaştıracağız” dedi.

Sarıkamış Meslek Yüksekokulu öğrencileri de, yeni nesillerin sigara içmesini, kötü alışkanlıklardan uzak durmasını istediklerini belirtiler. Etkinlik, daha sonra öğrencilerin “Sigaraya hayır, temiz hava hakkımız” sloganlarıyla sona erdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.