1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS

  4. AK Parti Milletvekili Adem Çalkın'ın Bağışlarıyla 'Kur'an Kursu' Açıldı
Sarıkamış'a Hayvan Pazarı Yapılıyor

Sarıkamış'a Hayvan Pazarı Yapılıyor

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde yapılacak Sarıkamış Hayvan Pazarı için çalışmalar tamamlandı.

A+A-

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde yapılacak Sarıkamış Hayvan Pazarı için çalışmalar tamamlandı.

Finansmanı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Ardahan-Kars-Artvin Kalkınma Projesi (AKAK) kapsamında sağlanan ve aynı zamanda Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu (IFAD) tarafından desteklenen Sarıkamış Hayvan Pazarı yerinde Belediye Başkanı Göksal Toksoy,AKAK ve IFAD yetkilileri incelemelerde bulundu.

Başkan Toksoy, eski Kars yolu üzerinde yapılacak bir bölümü kapalı modern hayvan pazarı için tüm çalışmaların tamamlandığını inşaat sezonu sona erdiği için 2017 yılı Nisan ayı itibariyle çalışmalara başlanacağını belirtti.

Türkiye’de hayvan yetiştiriciliğinde önemli yere sahip Kars’ta, çağa uygun modern hayvancılık yapılması açısından tesisleşmenin çok önemli olduğunu ifade eden Toksoy, “Sarıkamış hayvan alım satımı için eskiden beri hayvan pazarına büyük talep vardı.Bizde belediye olarak bu konuyu gündeme alarak hayvan besicilerimize en iyi hizmeti sunacak tesisi yapmaya karar verdik.Artık bölgemizde hayvancılık yapan vatandaşlarımız hayvan alımı satımı için Horasan’a,Selim’e ve Kars’a gitmeyecek.Hayvan alış verişini burada yaparak ilçenin ekonomisine katkı sağlayacak” dedi.

Toksoy, “Hatta bütün çevre il,ilçe ve köylerden gelen üreticilerin çok daha uygun bir ortamda hayvanlarını pazarlama imkanı bulacak.Bu manada bizlere desteklerini esirgemeyen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan’a, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız yetkililerine,Milletvekilimiz Selahattin Beyribey’e, Kars Valisi Rahmi Doğan’a,Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman’a,Tarım İl Müdürlüğümüze, AKAK Koordinatörü ve personeline, IFAD yetkililerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yüklenici firmaya yer teslimi yapılan 710 baş kapasiteli, veteriner odası, sosyal tesisleri bulunan modern hayvan pazarı yaklaşık 1.5 yıl içinde tamamlanacak.

Sarıkamış'a Hayvan Pazarı Yapılıyor

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.