Polis Sebahat Tunceli ŞİKAYET ETTİ

Polis Sebahat Tuncel'i ŞİKAYET ETTİ

Başkomiser Murat Çetiner'e tokat atan BDP İstanbul milletvekili Sebahat Tuncel hakkında suç duyurusu.

A+A-

Silopi'deki Newroz kutlamalarında polisin gaz bombası atmasına tepki olarak bir Başkomisere tokat atan BDP milletvekili Sebahat Tuncel, gaz bombalarını Başbakan Erdoğan'a göndereceğini söyledi. Polis Tuncel'i şikayet etti.

Silopi'deki Newroz kutlamalarında polis müdahalesine tepki göstererek Başkomiser Murat Çetiner'e tokat atan Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) İstanbul milletvekili Sebahat Tuncel hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Kutlamaların ardından "Demokratik Çözüm Çadırı"na yürümek isteyen kitleye polis gaz bombalarıyla müdahale etmesine tepki gösteren Tuncel, atılan gaz bombalarını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a göndereceğini açıkladı.

Tuncel Başbakanı eleştirdi

Şırnak Haber gazetesine göre BDP milletvekili Tuncel, Nevruz kutlamalarındaki tavırlarını eleştiren Başbakanın açıklamalarına ilişkin, ''Benim bu konuda söyleyecek bir şeyim yok, keşke Başbakan günlerdir bu halka karşı yapılan bu zulüm karşısında da bir şey söyleseydi'' dedi.

Tuncel, Başbakan Erdoğan'ın ''Bu densizliğin hesabının hukuk çerçevesinde mutlaka sorulmasını istiyoruz'' açıklamasıyla ilgili olarak, kendisinin bir şey yapmayacağını, halkın bu konuda şikayette bulunacağını söyledi.

Tuncel: Asıl Silopi halkı gaz bombalarından bıktı

"Demokratik Çözüm Çadırı"nda bir basın açıklaması yapan Tuncel, "Başbakan'a, 'artık Silopi halkı gaz bombalarından bıktı' diyeceğiz" dedi. Kitleye yapılan müdahalenin AKP'den bağımsız olmadığına dikkat çeken Tuncel, "Onlar ne emir veriyorsa bunlar onu yapıyor. Üstelik valilik telefonla müdahale edin diyor. Fakat yaşanan hiçbir olay coşkumuzu engelleyemez. 2011 yılı çözüm yılımız olacaktır" şeklinde konuştu.

Şırnak Valiliği, polis müdahalesini "ölçülü" bulurken Başbakan, Tuncel'in hareketiyle ilgili "En hafif deyimiyle densizliktir" diyerek, bunun peşini bırakmayacaklarını söyledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.