Pancar Alım Kampanyası Başladı

Pancar Alım Kampanyası Başladı

Kars Şeker Fabrikası 2019-2020 yılında çiftçilerden 53 bin ton pancar alımı yapacak.

A+A-

Kars Şeker Fabrikası 2019-2020 yılında çiftçilerden 53 bin ton pancar alımı yapacak. Fabrika alımını yaptığı pancar karşılığında çiftçilere 18 milyon lira ödeyecek.

Kars Şeker Fabrikası 2019-2020 İşletme Kampanyası dönemi nedeniyle fabrika bahçesinde tören düzenlendi.

Sezon açılışında konuşan Fabrika Müdürü Mevlüt Dülger, Kars'ta 27 köyde toplam 497 çiftçinin 12 bin 834 dekar alana pancar ekimi yaptığını söyledi. Dülger, "Bu kampanya döneminde 27 köyümüzde toplam 497 çiftçimiz 12 bin 834 dekar alan pancar ekimi yapmıştır. Bu ekimin karşılığında bu sene 53 bin ton pancar çiftçilerimizden satın alacağız. Bunun karşılığında çiftçilerimize 18 milyon liralık bir pancar bedeli ödeyeceğiz. Tabi biz bu pancarı fabrikamızda işledikten sonra yaklaşık 7 bin ton kristal şeker, 2 bin ton melas, 17 bin ton da küspe, bizim yaş pancar posası dediğimiz küspe ürünü elde edeceğiz. Bu 17 bin ton küspenin yaklaşık 7 bin tonunu paketleyerek satışa ve kullanıma hazır hale getireceğiz" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından Kars Şeker Fabrikasına ilk pancarlarını teslim eden çiftçilere çeşitli hediyeler verildi. Kars İl Müftüsü Yusuf Eviş tarafından okunan dua ile kurban kesildi.

Kars Şeker Fabrikası yerleşkesinde düzenlenen törenin ardından çiftçiler pancarlarını kantarda tarttırarak fabrikaya teslim etti.

Pancar Alım Kampanyası Başladı

Pancar Alım Kampanyası Başladı

Pancar Alım Kampanyası Başladı

Pancar Alım Kampanyası Başladı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.