1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kursiyerlere Diksiyon Ve Hızlı Okuma Eğitimi
Ordu’da Kktc Tanıtım Etkinliği

Ordu’da Kktc Tanıtım Etkinliği

KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı tarafından başlatılan tanıtım çalışmaları kapsamında Ordu’da ‘KKTC Tanıtım Etkinliği’ düzenlendi.Türkiye Turizm ve Tanıtma Platformu’nun (TUTAP) katkılarıyla gerçekleşti...

A+A-

KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı tarafından başlatılan tanıtım çalışmaları kapsamında Ordu’da ‘KKTC Tanıtım Etkinliği’ düzenlendi.

Türkiye Turizm ve Tanıtma Platformu’nun (TUTAP) katkılarıyla gerçekleştirilen ve Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen KKTC Tanıtım Etkinliği’ne, KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Vali İrfan Balkanlıoğlu, KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı İsmet Esenyel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, ilçe kaymakamları, Türkiye Turizm ve Tanıtma Platformu (TUTAP) Başkanı Fikret Yıldız, KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Kazım Türkkan, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, Başbakan Yardımcılığı ve Maliye Bakanlığı Genel Koordinatörü Çelebi Ilık, Turizm Tanıtma Pazarlama Dairesi Müdürü İpek Tüccaroğlu, Belediye Başkanları, daire müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Program, Ordu Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile KKTC Halk oyunları ekiplerinin gösterileri ile başladı. Daha sonra Ordu ve KKTC’nin tanıtımının yapıldığı kısa tanıtım filmleri sunuldu.

“Eylül’de KKTC’ye Ordu çıkarması yapacağız”

Programda bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, "Ordu ve Giresun illeri, üç olan Kıbrıs seferlerini daha da artıracaktır. Ordu, üzerine düşen sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirecektir. Bizler Başbakan Yardımcımız, Sayın Valimiz, Milletvekillerimiz ile birlikte ilk etapta bir uçak ama arkası kesilmeden devam edecek mahiyette Eylül ayının üçüncü haftasından itibaren Kıbrıs’a bir Ordu çıkartması yapacağız. İlimizin doğallığını, bakirliğini korumak kaydıyla yapmış olduğumuz çalışmalar Kıbrıs ile birlikte ülkemiz dışına ve dünyaya da açılmış olacaktır. Kıbrıs bizim için farklıdır. Bizler yerel yöneticiler olarak Sayın Valimizin turizm hamlesinde yapmış olduğu çalışmalar olmak üzere hep birlikte Devletimizle, Kültür Bakanlığımızla ilimizin kalkınması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve yapılan bu ziyareti çok önemsiyor, memnuniyetimizi ifade ediyoruz" dedi.

Vali İrfan Balkanlıoğlu ise konuşmasında, Ordu ekonomisinin fındığa dayalı olduğunu belirterek, sadece fındığa bağımlı olmamak noktasında Valilik olarak turizm çalışmalarına ağırlık verdiklerini söyledi. Ordu’yu gören herkesin hayran kaldığını belirten Vali Balkanlıoğlu, "Ordu şehri olarak görünür ve bilinir olmamız lazım. Bu amaçla tanıtım çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Ordu-Giresun Havalimanı en prestijli projelerden bir tanesi ve bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Uluslararası uçuşlara hazır hale geldi ve Suudi Arabistan’dan ilk uçuşlar da başladı. Kıbrıs da çok güzel bir yer. Tarih, doğa, inanç turizmi, yemekleri mutlaka görülmesi gereken nadide yerlerden bir tanesi. Kıbrıs’tan haftada 3 gün seferler var" diye konuştu.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman ise konuşmasında, Ordu halkının misafirperverliğinden dolayı herkese şükranlarımı sunarak başladığı konuşmasında “Bugün tarihi bir buluşmaya tanıklık ediyoruz. KKTC’den Ordu’ya doğrudan bir sefer yapıldı. İlk startı Ordu’da verdik. Tanıtım etkinlikleri diğer şehirlerimizde de devam edecek" ifadelerini kullandı.

“Ordulular Kıbrıs’ı görmeli”

Programda KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ’da bir konuşma yaparak, Ordu’da KKTC tanıtım etkinliğini yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Dünya Mirası Türkiye Tanıtım Projesi kapsamında KKTC’nin güzelliklerinin tanıtılmasının amaçlandığı programda Bakan Ataoğlu, "Bütün paydaşlarımızla birlikte Ordu’dayız. Önümüzdeki dönem yapılacak uçuşları Ordu halkı yakından takip etsin. Ordu halkını Kıbrısımız da görmek, güzelliklerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Kıbrıslı kardeşlerimin de Ordu’ya gelerek bu büyüleyici şehri görmelerini isterim" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Vali İrfan Balkanlıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve diğer protokol üyelerine plaket takdim edildi.

KKTC tanıtım etkinliği programının son bölümünde OKSM bahçesinde kurulan stantlar gezilerek, KKTC’yi tanıtıcı yayınlar davetlilere sunuldu.

Ordu’da Kktc Tanıtım Etkinliği

Ordu’da Kktc Tanıtım Etkinliği

Ordu’da Kktc Tanıtım Etkinliği

Ordu’da Kktc Tanıtım Etkinliği

Ordu’da Kktc Tanıtım Etkinliği

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.