Okullara Rütbeli Personel Atandı

Okullara Rütbeli Personel Atandı

Manisa Emniyet Müdürlüğü, 2016-2017 eğitim öğretim yılında herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için il merkezindeki 89 okula hepsi rütbeli personelden oluşan 34 Okul İrtibat Görevlisi atamasının yapıldığını açıkladı.

A+A-

Manisa Emniyet Müdürlüğü 19 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan 2016-2017 eğitim öğretim yılında herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için il merkezindeki 89 okula hepsi rütbeli personelden oluşan 34 Okul İrtibat Görevlisi atamasının yapıldığını açıkladı.

Manisa İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğünce 2016-2017 eğitim öğretim yılının 19 Eylül 2016 tarihinde başlayacak olmasından dolayı her yıl olduğu gibi okullarda alınacak emniyet tedbirleri kapsamında görevlendirmelerde bulunulduğu açıklandı.

Manisa Emniyet Müdürlüğü tarafından, Manisa il merkezinde eğitim öğretim verecek olan 33 ilkokul, 30 ortaokul ve 26 lise olmak üzere toplam 89 okulun tamamına rütbeli personelden oluşan ‘Okul İrtibat Görevlisi’ ataması yapıldı. Atamalarda 34 rütbeli personelin görevlendirildiği ifade edilirken, Okul İrtibat Görevlilerinin sorumlu oldukları okul yönetimleri ile işbirliği yaparak, okulla ilgili her türlü güvenlik konusundaki eksikler tespit edip ilgili birimlere bildirilerek aksaklıkların giderilmesini sağlayacakları öğrenildi.

Belirtilen okulların tümünün sabah, öğle ve akşam giriş çıkış saatlerinden önce görev alıp emniyet, asayiş ve trafik yönünden tedbirler alarak öğrencilerin rahat giriş çıkış yapmalarını sağlayacak 9 ayrı birim ekiplerinden sivil ve resmi olmak üzere 29 ekibin görevlendirildiği açıklanırken, okullarda meydana gelebilecek ve kriz olarak değerlendirilebilecek cinayet, yaralama, rehin alma, cinsel taciz/tecavüz, intihar gibi olaylara ilk olarak müdahale etmek üzere Asayiş Şube Müdürlüğü/Cinayet Büro Amirliği ekibi ile Çocuk Şube Müdürlüğünün ekibi ‘Krize Müdahale Ekibi’nin görevlendirildiği bildirildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü, Çocuk Şube Müdürlüğü ve Polis Merkezi Amirliklerine bağlı ekiplerce ortak olarak ders saatlerinde okul çevresinde bulunan özellikle internet kafeler olmak üzere umuma açık yerlerin sık sık kontrol edileceği, öğrencilerin kötü alışkanlıklardan uzak tutulmalarını, ayrıca bu gibi yerlere öğrencilerin ve yaşları küçük çocukların alınmasının önüne geçileceği kaydedildi.

Çocuk Şube Müdürlüğü, Narkotim ve Asayiş sivil ekiplerince okul çevresindeki büfe, kafe, market gibi yerlere yönelik uygulama ve denetimler yapılarak öğrencilerin madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıklara karşı korunmasına yönelik olarak sigara, açık tek tek sigara, uçucu ve uyuşturucu maddeyle ilgili gerekli önlemlerin de alınacağı kaydedilen açıklamada Uyuşturucu ile Mücadele Şube Ekiplerince okul önü ve çevresinde idari ve adli tedbirlerin artırılarak uyuşturucu ticareti veya kullanımının önlenmesi konusunda çalışmaların da yapılacağı bildirildi.

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünce Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliğinin 4 ve 8’inci maddelerine göre ilgili kurumlarla işbirliğine gidilerek servis araçları, servis şoförleri ve rehber personel hakkında gerekli denetlemelerin de aksatılmadan devam edeceği öğrenilirken, Çocuk Şube Müdürlüğü ve Toplum Destekli Çocuk Şube Müdürlüğünce ‘kişisel güvenlik ve suçtan korunma’ hususlarında eğitim programları hazırlanarak okul yöneticileriyle koordineli olarak öğrencilerin programa katılmalarının sağlanacağı açıklandı.

Manisa Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ayrıca Toplum Destekli Şube Müdürlüğünce kamuoyunun bilgilendirilmesine yönelik afiş, broşür ve toplantılar gibi faaliyetlerin de yapılacağı bildirildi.

Okullara Rütbeli Personel Atandı

Okullara Rütbeli Personel Atandı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.