1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS

  4. Numan Kurtulmuş Kars’ta
Numan Kurtulmuş Kars’ta

Numan Kurtulmuş Kars’ta

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, KAÜ’nün akademik yılı açılışına ve partisinin İl Danışma Meclisi toplantısına katılmak üzere Kars'a geldi.

A+A-

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Kafkas Üniversitesi'nin 2019-2020 akademik yılı açılışına ve AK Parti Kars İl Başkanlığının İl Danışma Meclisi Toplantısına katılmak üzere Kars'a geldi.

Eşi Sevgi Kurtulmuş ile Kafkas Üniversitesini ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş'u Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu ve eşi Ayşegül Kapu ile protokol üyeleri karşıladı.

Kurtulmuş'a Kars Milletvekili Ahmet Arslan ile Yunus Kılıç, Kars Valisi Türker Öksüz, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın eşlik etti.

Numan Kurtulmuş Kars’ta

Numan Kurtulmuş Kars’ta

Numan Kurtulmuş Kars’ta

Numan Kurtulmuş Kars’ta

Haberin uzantısı

KAÜ'nün Akademik Açılış Töreni

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Kafkas Üniversitesi'nin 2019-2020 Akademik Açılış Yılı programına katılmak üzere Kars'a geldi.

Kafkas Üniversitesi Ahmet Arslan Kongre Merkezi'nde düzenlenen programın açılışında konuşan AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, "Dünyanın bugün içerisinde bulunduğu şartlar, Ortadoğu coğrafyasında yaşadıklarımız, hemen hemen özellikle Suriye politikası dolayısıyla dünyanın bütün güçlerinin gelip yerleştiği bu orta doğu coğrafyasında olanlar Türkiye'yi çok daha güçlü olmaya, çok daha kuvvetli bir ülke olmaya mecbur bırakıyor. Bu bölgelerde başkalarına bağlı olarak gücü kendinde olmayan Türkiye olarak asla ayakta duramayız. Bu coğrafyada oynanan oyunların farkına varmamız lazım. Meseleyi sadece piyonları görerek anlamamız mümkün değil. Biz büyük resmi görerek, sahnede oynanan oyunun arakasını görerek, esas senaryoyu yazanları iyi keşfetmemiz lazım" dedi.

Kurtulmuş, "Ortadoğu ülkelerinin hatta coğrafyamızın geniş anlamda her yerinde büyük sancıların yaşandığın biliyoruz. Afganistan'da, Pakistan'da, Irak'ta, İran'da, Yemen'de, Libya'da, Suriye'de diğer birçok yerde yaşanan sıkıntıları biliyorsunuz. Bu sıkıntılar Türkiye'nin yakın çevresini de yakından ilgilendiriyor. Hemen burnumuzun dibinde Suriye'nin kuzeyinde olan olaylar sadece terör örgütlerinin gerçekleştirdiği olaylar asla değildir. Bu terör örgütleri kendiliklerinden ortaya çıkmadı. Sevgili gençler, DEAŞ diye bir örgüt var, bir ara 80 bin militanı vardı, bunlar internet üzerinden bir araya geldiler, örgütlendiler. Siz gençsiniz 80 bin genci internet üzerinden örgütleyip inanın ki izci kampına dahi götüremeyiz, öyle mi? Bunları dünyanın dört bir yanından topladılar, ellerine silah verdiler amaç neydi? Amaç, Ortadoğu coğrafyasını dağıtmaktı. Arkasından PYD/YPG denilen örgüte 35 bin tır silah verdiler oralarda neredeyse bir terör koridoru oluşturmaya ramak kalmıştı, bütün bunları çok iyi anlamak durumundayız. Bu terör örgütleri kendilerini ellerini ateşe sokmuyorlar bir takım piyonlarla, maşalarla bu işleri görmeye çalışıyorlar. Türkiye 15 Temmuz'da FETÖ terör örgütünün büyük ihanetinden ramak kala kurtuldu. Uçurumun kenarından bu millet Türkiye'yi aldı. Dolayısıyla büyük resmi iyi göreceğiz" şeklinde konuştu.

KAÜ'deki programa; Kars Valisi Türker Öksüz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Özgür Nuhut, AK Parti Milletvekilleri Ahmet Arslan, Yunus Kılıç, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

Ak Parti Genel Başkan Vekili Kurtulmuş:

Ak Parti Genel Başkan Vekili Kurtulmuş:

Ak Parti Genel Başkan Vekili Kurtulmuş:

Ak Parti Genel Başkan Vekili Kurtulmuş:

Kurtulmuş Danışma Toplantısına Katıldı

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Kars İl Başkanlığınca düzenlenen "Genişletilmiş İl Danışma Meclis Toplantısı'na katıldı.

Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonu'nda yapılan toplantının Divan Başkanlığını AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Bölge Koordinatörü Mücahit Yanılmaz yaptı.

Salonu dolduran partililere hitaben konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, "Hani diyoruz ya 7 Şubat, 17 Aralık, 25 Aralık, Gezi parkı eylemleri, arkasından 15 Temmuz Darbe Teşebbüsü, ekonomik baskılar, 7 düvel Türkiye ile uğraşıyor deyince başkaları diyor ki, "ya çok büyütüyorsunuz." "Türkiye ile niye uğraşsınlar', "Tayyip Erdoğan ile niye uğraşsınlar." "AK Parti ile niye uğraşsınlar." Niye uğraşıyorlar biliyor musunuz? Biz bu oynanan oyunu biliyoruz. Ve bu oyunu bozmaya arz ettik. Allah'ın izniyle milletin desteğiyle bu oyunu Allah'ın izniyle bozacağız. Nasıl bozcağız? Bir ve beraber olarak, birlik içerisinde, kardeşçe bozacağız. Onlar dağıtmaya mı çalışıyor. Biz toparlamaya çalışacağız. Onlar etnik kökenleri ayırmaya mı çalışıyorlar. Biz etnik köken şöyle dursun, herkesi Hazreti insan olarak kabul edeceğiz. Bileceğiz sadece 82 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değil, Irak'taki kardeşlerimizle, Ürdin'deki kardeşlerimizle, Libya'daki, Yemen'deki kardeşlerimizle, hepsi bizim kardeşlerimizdir. Hepsi bizim dostlarımızdır. Hepsi bizim akrabalarımızdır. Çünkü biliyoruz ki hepimiz Hazreti Adem'in soyundan, hepimiz Hazreti İbrahim'in milletinden, hepimiz hazreti Muhammed'in ümmetindeniz" dedi.

Kurtulmuş, "Bu oyunları bozmak için bir beraber olmak gerekir. Güçlü olacağız, Türkiye ayakları üzerine sağlam basacak. Ekonomisiyle, sanayisiyle, savunma sanayisiyle, askeriyle, polisiyle, milletiyle, devletin ve milletin kaynaşmasıyla çok güçlü bir ülke olacağız. Bu yolda ilerliyoruz. Amerika bu insansız hava araçlarını almak için 3 seneye yakın bekledik. Verdik veriyoruz, diye oyaladılar. Vermezsen verme kendimiz yaparız dedik. Türkiye kendi İHA'larını yaptı. Allah'a çok şükür, bu Barış Pınarı Operasyonunda kendi İHA'larımızla inşallah çok daha güzel bir şekilde devam edecek. Ve buralarda teröristlere karşı mücadelemizi verdik. Şimdi şunu demiyoruz. "iyi ki adamlar vermemiş" kötü komşu adamı ev sahibi yaptı. Eğer onların İHA'ları olsaydı, gavurun İHA'sıyla biz bu operasyonu yapamazdık. Allah'a çok şükür bu operasyon yüzde 70'i kendi imkanlarımızla, mühimmatımızla, silahlarımızla bu operasyonu yürüttük. Güçlü olacağız. Dış politikada güçlü olacağız. Daha da güçlü olacağız. Herkesle müzakere eden bir Türkiye var" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, Kurtulmuş'a bir plaket verdi. Toplantının ardından Kurtulmuş, Kars'tan ayrıldı.

Ak Parti’li Kurtulmuş:

Ak Parti’li Kurtulmuş:

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler