Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş, HEDEP 'Meclis Grubu'nu Ziyaret Etti

Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş, HEDEP 'Meclis Grubu'nu Ziyaret Etti

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Meclis Grubu’nu ziyaret etti.

A+A-

Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş, HEDEP Meclis Grubu'nu ziyaret etti. Kurtulmuş’u HEDEP Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan karşıladı.

Numan Kurtulmuş’un Meclis Başkanı seçilmesinin ardından kendisini ziyaret eden HEDEP Grubuna iade-i ziyaret gerçekleştirdiği belirtilirken görüşmede olası yeni Anayasa çalışmasının da gündeme gelmesi bekleniyor.

hedep.jpg

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, HEDEP Meclis Grubu'na iade-i ziyarette bulundu.

Görüşmenin ardından açıklama yapan HEDEP Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, "Bize başarılar diledi. Verimli, güzel bir görüşme oldu" dedi.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Meclis Grubu’nu ziyaret etti.

Meclis Başkanı seçilmesi akabinde kendisini ziyaret eden parti yetkililerine iade-i ziyarette bulunan Kurtulmuş’u, Eş Genel Başkan Tuncer Bakırhan karşıladı.

Bakırhan’a partinin Grup Başkanvekili Saruhan Oluç ile Kars Milletvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit eşlik etti.

Bakırhan ile Kurtulmuş, basın mensuplarına fotoğraf verilmesinin ardından toplantı odasına geçti. Görüşme basına kapalı olarak devam etti.

Ziyaretin ardında HEDEP Eş Genel Başkanı Bakırhan ile ortak açıklama yapan Kurtulmuş, daha önce siyasi partilere yaptığı ziyaretleri anımsattı.

“HEDEP GRUBUNA DA TEMENNİLERİMİZİ, DİLEKLERİMİZİ İLETTİK”

Yaptığı ziyaretin de iade-i ziyaret olduğunu ifade eden Kurtulmuş, “Bu vesileyle yeni dönemde de Meclisteki çalışmalarda özellikle Meclis’in siyasi partiler arasındaki iklimin yumuşatılması, işlerin daha sağlıklı ortamda yapılabilmesi için önümüzdeki dönemde inşallah güzel çalışma imkanı olduğu bir Meclis olur. Önümüzdeki haftadan itibaren Meclis’in en önemli fonksiyonlarından birisi olan bütçe yapma yetkisini kullanacağı bütçe görüşmeleri başlayacak. Nihayetinde esas itibariyle bu ziyaret iade-i ziyarettir. Yeni dönemin hayırlı olması için HEDEP grubuna da temennilerimizi, dileklerimizi ilettik. Ayrıca Tuncer Beyin de yeni dönemde Eş Genel Başkan seçilmesi dolasıyla tebriklerimi ifade ettim” diye konuştu.

“DİYALOG İÇİNDE OLMASİNİ TALEP EDİYORUZ”

Daha sonra söz alan Bakırhan, Kurtulmuş’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Bakırhan, “Biz kendilerini ziyaret etmiştik. Kongremiz olmuştu bize başarılar diledik. Kendileri de iade-i ziyarette bulundu. Verimli, güzel bir görüşme oldu. Kendilerinin söylediği gibi yeni dönemde Meclis’in daha hoşgörülü, diyalog içinde olacağı bir süreç olmasını biz de talep ediyoruz” dedi.

Kurtulmuş, daha önce de iade-i ziyaret kapsamında CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, SAADET Grup Başkanı Selçuk Özdağ ile bir araya gelmişti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.