1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bayık: Kim Yaptı Bilmiyoruz, Misilleme Olabilir
MGK Toplantısı Sona Erdi

MGK Toplantısı Sona Erdi

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda toplanan MGK toplantısı sona erdi. Yapılan açıklamada, OHAL'in uzatılması için tavsiye kararı yer almadı.

A+A-

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda toplanan MGK toplantısı sona erdi. Yapılan açıklamada, OHAL'in uzatılması için tavsiye kararı yer almadı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Saray'ında toplanan MGK, 4 saat sürdü. Toplantıda Avrupa ile ilişkiler ve terörle mücadele konusu da ele alındığı vurgulanırken, OHAL ile ilgili tavsiye kararı bildiride yer almadı.

Toplantı sonrası yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Son günlerde Türk siyasetçi ve devlet adamlarına karşı bazı Avrupa ülkelerinde muhatap hükümetlerce sergilenen uluslararası hukuk kurallarına ve diplomatik teamüllere aykırı tutum ve davranışlar ile bu kapsamdaki İslam karşıtı ırkçılık faaliyetleri değerlendirilmiştir. Devletimizin fiziki saldırılara maruz kalan vatandaşlarımızın hak ve hukukunun müdafaası hususunda alınabilecek tedbirler müzakere edilmiştir.

Ülkemizin sınır güvenliğini sağlamak, DEAŞ terör örgütünün ülkemize yönelik tehdit ve saldırılarını önlemek, yerinden edilmiş Suriyeli kardeşlerimizin ülkelerine dönüşlerine imkan vermek ve Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde huzur ve güven içerisinde yaşamlarını sürdürmelerini sağlamak maksadıyla yürütülen harekatın başarıyla sonuçlandığı ifade edilmiştir."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.