Masume Ebtekar 'Coronavirus'e Yakalandı

Masume Ebtekar 'Coronavirus'e Yakalandı

İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Masume Ebtekar'a korona virüsü (coronavirus) teşhisi konulduğu açıklandı.

A+A-

İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Masume Ebtekar'a korona virüsü (coronavirus) teşhisi konulduğu açıklandı.

Kadın ve Aile'den sorumlu Cumhurbaşkan Yardımcısı Masume Ebtekar'da korona virüsü tespit edildi.

Ebtekar'ın Basın Danışmanı Feriba Ebtehaç "Korona Virüsüyle alakalı bazı belirtiler gösteren Masume Ebtekar'dan örnekler alınarak test edildi ve gelen cevap neticesinde testler pozitif çıkmıştır" dedi.

Ebtehaç, "Masume Ebtakar şu anda hastalığı nedeniyle evinde tedavi görmektedir. Feriba Ebtehaç,"Yakın çalışma arkadaşlarının da bu virüse yakalanma ihtimalleri de göz önünde bulundurularak onlara da test uygulanmış ve test sonuçlarının da cumartesi günü açıklanacağını bildirilmiştir" ifadelerini kullandı.

Masume Ebtekar 'Coronavirus'e Yakalandı

İlgili haber..

İran'da ölü sayısı 22'ye yükseldi

Çin’de ortaya çıkan yeni korona virüsü, Avrupa’da yayılmaya devam ediyor. Danimarka ve Norveç gibi ülkeler ilk vakalarını bildirdi. Suudi Arabistan ise yabancılara umre yasağı getirdi.

İRAN’DA ÖLÜ SAYISI 22’YE YÜKSELDİ

İran, korona virüsü nedeniyle ölenlerin sayısının 22’ye, vaka sayısının 141’e çıktığını açıkladı.

UMRE YASAĞI

Suudi Arabistan, virüsün yayılmasını engellemek için yabancıların umre için ülkeye girişini belirsiz bir süreliğine yasakladı. Sadece Mekke’yi değil Medine’yi de kapsadığı belirtilen yasağın ne kadar süreceği bilinmiyor.

İLK VAKALARIN GÖRÜLDÜĞÜ ÜLKELER

Pakistan, Gürcistan, Norveç, Kuzey Makedonya, Romanya, Danimarka ve Estonya’da dünden bugüne ilk kez korona virüsü tespit edildi.

İTALYA’DA YÜZDE 25 ARTIŞ

Avrupa’daki yayılmanın kaynağı olarak görülen İtalya’daki vaka sayısı son 24 saat içinde yüzde 25 oranında artarak 400’e çıktı.

BAĞDAT’A DA SIÇRADI

Irak hükümeti, ülkede altıncı vakanın görüldüğünü açıkladı. İRan’ı ziyaret etmiş genç bir erkekte korona virüsü görüldüğü belirtildi.

GÜNEY KORE’DE 334 YENİ VAKA

Virüsün yayılma hızı nedeniyle yeni bir Wuhan haline geleceğinden endişe edilen Güney Kore’de bir günde 334 yeni vaka tespit edildi.

KUZEY KORE’DE OKULLAR KAPALI

Henüz bir korona virüsü vakasını bildirmemiş olan Kuzey Kore’de, yeni okul döneminin başlangıcı ertelendi.

ÇİN’DE VAKA SAYISI AZALIYOR

Çin Sağlık yetkilileri, yeni vaka sayısındaki düşüşün devam ettiğini açıkladı. Buna göre, son 24 saatte ülkede 433 yeni vaka görülürken, 29 kişi öldü.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler