1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ermeni Gazeteci Hrant Dink’in Katili Ogün Samast Tahliye Edildi
Marmara Makyaja, Akdeniz İse Saate Para Veriyor

Marmara Makyaja, Akdeniz İse Saate Para Veriyor

Doğrudan satış yöntemiyle yapılan işlemlerde, en çok kozmetik ve makyaj ürünlerinin en çok satıldığı bölge Marmara olurken, aksesuar ve saatler ise en çok Akdeniz bölgesinde satılıyor.

A+A-

Doğrudan satış yöntemiyle yapılan işlemlerde, en çok kozmetik ve makyaj ürünlerinin en çok satıldığı bölge Marmara olurken, aksesuar ve saatler ise en çok Akdeniz bölgesinde satılıyor.

Dünya çapında 150 ülkede 10 milyondan fazla temsilcisi ile faaliyet gösteren doğrudan satış firması QNET, Türkiye’de doğrudan satış istatistiklerini açıkladı. QNET verilerine göre Marmara Bölgesi, çoğu QNET ürününde en çok doğrudan satış yapılan bölge olarak öne çıkıyor. Üyelerine kendi işine sahip olarak kazanç sağlamanın yanı sıra, yaşam kalitesini artırmaya yönelik ürünler sunmak için çalışan doğrudan satış firması QNET Türkiye, Türkiye’deki doğrudan satış istatistiklerini açıkladı.

2010 yılında girdiği Türkiye’de her geçen gün yükselen bir ivmeyle yoluna devam eden QNET’in verilerine göre Marmara Bölgesi, çoğu QNET ürününde en çok

doğrudan satış yapılan bölge olarak açık ara önde yer alıyor. Dünyanın önde gelen Uzakdoğu merkezli doğrudan satış firması QNET Türkiye

Genel Müdürü Cem Geyik, Türkiye’nin her ilinde yüksek satış oranları hedeflediklerini söyledi. QNET Türkiye doğrudan satış verilerini yorumlayan Geyik, Türkiye’nin doğrudan satış konusunda yakın bir zamanda Anadolu’da daha güçlü bir konuma geleceğini ifade etti.

Doğrudan satış sisteminin getirileri ve avantajlarının her geçen gün daha fazla görüldüğünü söyleyen Geyik, “Marmara Bölgesi kadar Türkiye’nin her yerinde QNET

ürünleri rağbet görüyor, amacımız Türkiye’nin her bölgesinde yüksek satış grafiğini sürdürmek” dedi.

Doğrudan Satış Türkiye’de Rağbet Görüyor

Türkiye’deki doğrudan satış potansiyelinin altını çizen Genel Müdür Cem Geyik, doğrudan satış sektörünün dünya üzerinde 182 milyar dolarlık hacme sahip olduğunu söyledi. Geyik, doğrudan satışın Türkiye genelinde rağbet gören bir sektör olduğunu ama büyük şehirlerde iş hacmi yoğun olduğu için buralardaki taleplerin çok yoğun olduğunu ifade etti. QNET verilerine göre, QNET’e özel üretilen Bernhard H. Mayer saatleri, doğrudan satışta yüzde 30,48 oranı ile en çok Akdeniz Bölgesi’nde satılırken, onu yüzde 27,94 ile Marmara Bölgesi takip ediyor. Doğrudan satışta en çok saat almayı tercih eden diğer bölgeler sırasıyla; yüzde 18,41 ile İç Anadolu, yüzde 9,24 ile Ege ve yüzde 5,16 ile Karadeniz oldu.

Couleurs by QNET’in doğrudan satış grafiğinde Marmara Bölgesi yüzde 60,77 ile önde yer alıyor. İkincilik yüzde 21,18 ile Ege Bölgesi’nin olurken, onu yüzde 11,19 ile İç Anadolu, yüzde 5,37 ile Karadeniz, yüzde 1,46 ile Akdeniz Bölgeleri takip etti. QNET’in su arıtma ürünü HomePure, yüzde 30,65 oranı ile Marmara’da yine en çok satılan ürünü oldu. HomePure’un doğrudan satışta en çok satış yapılan bölgeleri

sırasıyla; yüzde 15,92 ile Akdeniz, yüzde 14,73 ile Ege, yüzde 12,09 ile Karadeniz, yüzde 9,38 ile İç Anadolu, yüzde 4,74 ile Güneydoğu Anadolu ve yüzde 1,3 oranıyla Doğu Anadolu oldu.

QNET’in tatil konaklama konsepti Q-breaks’in doğrudan satış grafiklerinde ise Marmara Bölgesi yüzde 26,34 ile lider olurken, ikincilik yüzde 26,05 ile İç Anadolu Bölgesi’nin oldu. Q-breaks’in doğrudan satış grafiğindeki en çok satış yapılan diğer bölgeler içinde, yüzde 10,07 Ege, yüzde 9,97 ile Akdeniz, yüzde 9,39 ile Karadeniz, yüzde 5,94 ile Doğu Anadolu ve 4,69 ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi yer aldı. Uzakdoğu merkezli doğrudan satış firması QNET, 2010 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteriyor. Türkiye’de 130 binden fazla bağımsız temsilciye gelir sağlayan şirket bu alanda yüzde 100 e-ticareti kullanan ilk firma olarak hızlı büyümesini sürdürüyor. QNET’in ürün portföyünde Vitanew gıda takviyeleri, Couleurs by QNET makyaj malzemeleri, Brille Premium diş ve ağız bakım seti, Bernhard H Mayer saatleri, HomePure su arıtma cihazı, AirPure hava temizleme cihazı, Physio Radiance ciltbakım ürünleri, Swiss e Learning Institute uzaktan eğitim, Q-breaks konaklama gibi çeşitli ürünler yer alıyor. Bu ürünlerden kozmetik ve gıda takviyesi Türkiye’de üretilerek 30 ülkeye satılıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.