1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KAĞIZMAN

  4. PKK'nin 'Çemçe Şehitliği' Bombalandı
Kars’ta TMO Hububat Alımı Başlıyor

Kars’ta TMO Hububat Alımı Başlıyor

Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) taban fiyatları açıklamasının ardından 24 Temmuz'dan itibaren Kars’ta hububat alımı yapacağı bildirildi. 

A+A-

Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) taban fiyatları açıklamasının ardından 24 Temmuz'dan itibaren Kars’ta hububat alımı yapacağı bildirildi. 

AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın yaptığı açıklamada, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin 24 Temmuz 2023 tarihinde hububat alımlarına başlayacağını belirtti.

PolitiKARS'ın ajanslardan derlediği bilgilere göre; Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kars Milletvekili Adem Çalkın, "Kars'ımızın en büyük geçim kaynaklarından birisi çiftçiliktir. Gıdaya ulaşımın her geçen gün azaldığı Dünya'da çiftçilerimizin üretimi hayati önem taşımaktadır. Kars'ımızın her karış toprağı ekilmeli ve değerlendirilmelidir. Üretmek sizden desteklemek ise devletimizden, Toprak Mahsulleri Ofisi, Kars Şube Müdürlüğümüz ve Akyaka Tesisli Ekibinde 24 Temmuz 2023 tarihinden itibaren hububat alımlarına başlayacaktır. Randevular 21 Temmuz saat 19.00'da açılacaktır. TMO Hububat Alım Randevuları http://randevu.tmo.gov.tr üzerinden yapılmaktadır" dedi.

Çalkın, "TMO hububat alımlarını ÇKS'de kayıtlı ürün ve üretim miktarı üzerinden yapacağından; üreticilerimiz randevu almadan önce Tarım İl ve İlçe Müdürlüklerinden ÇKS bilgilerini güncellemeleri gerekmektedir. Ürün bedeli ödemeleri ürünün TMO'ya teslim edildiği tarihten itibaren 30 gün içerisinde banka hesaplarına aktarılacaktır. Yapılacak olan hasadın bol ve bereketli olmasını, çiftçimiz için, Kars'ımız için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.