1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS

  4. Öğrencilerden Vali Doğan'a Ziyaret
Kars'ta 'Spor Camiası'ndan Darbeye Tepki

Kars'ta 'Spor Camiası'ndan Darbeye Tepki

Kars Spor Camiası, 15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan darbe girişimi nefret kınadı.

A+A-

Kars Spor Camiası, 15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan darbe girişimi nefret kınadı.

Kars Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Burhan Taş, Başkanlığı’nda kente futbol branşında faaliyet gösteren 16 spor kulübü başkanlarıyla ve TFF İl Temsilciliği, TÜFAD İl Temsilciği ile İl Hakem Kurulu Başkanı ve Gözlemciler Derneği Başkanlığı’nın yapmış oldukları toplantı sonucuda 15.07.2016 tarihinde yapılmış olan darbe girişimi spor camiası olarak kınadıklarını belirttiler.

Kars Spor Camiası ASKF Başkanı Burhan Taş, Başkanlığı’nda düzenlenen toplantı sonrasında bir de yazılı açıklama yaptı.

Yapılan yazılı açıklamada, “Devletimize ve Demokrasimize karşı gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimini şiddet ve nefretle kınıyor, “Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” düsturu ile aziz milletimizin dimdik ayakta duracağına yürekten inanıyoruz. Bu aşağılık saldırıya karşı, irademizi ve özgürlüğümüzü koruyan Cumhurbaşkanımıza, Türkiye Büyük Millet Meclisimize ve Meclis Başkanımıza, Başbakanımıza, siyasi parti genel başkanlarımıza ve güvenlik güçlerimize şükranlarımızı sunuyoruz.Bize, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu bir kez daha gösteren demokrasi şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm ülkemize başsağlığı diliyoruz” denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Spor taban birlikleri olarak şanlı tarihimiz ve Büyük Türkiye’den aldığımız güçle milyonlarla ifade edilen spor ailemizle tüm sportif faaliyetlerimizin ve demokrasi nöbetimizin devam edeceğini halkımızın bilgisine sunuyoruz. Faaliyetlerimizin devam etmesinin darbeci zihniyete verilecek en güçlü cevap olduğuna inanıyoruz. Bizler Kars Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Spor taban birlikleri olarak ülkemize yapılan bu darbe girişimini şiddetle kınıyor ve yapanları lanetliyoruz. Dualarımızın Yüce Allah’ın bu ülkenin insanlarını koruması dileğiyle şükran ve minnetlerimizi arz ederiz.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.