1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS

  4. Kars'ta Nöbetçi Eczane Sayısı Arttırıldı
Kars'ta Nöbetçi Eczane Sayısı Arttırıldı

Kars'ta Nöbetçi Eczane Sayısı Arttırıldı

Şimdiye kadar tatil ve akşamları 1'er eczanenin nöbetçi olarak görev yaptığı Kars'ta, Covid-19 salgını göz önüne alınarak nöbetçi eczane sayısının 2'ye çıkarıldığı açıklandı.

A+A-

Şimdiye kadar tatil ve akşamları 1'er eczanenin nöbetçi olarak görev yaptığı Kars'ta, Covid-19 salgını göz önüne alınarak nöbetçi eczane sayısının 2'ye çıkarıldığı açıklandı.

Kars Valiliği sosyal medya hesabından konu hakkında yazılı açıklamada bulundu.

Yazılı açıklamada, "Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nca COVİD-19 ‘un yayılmasının önlenmesi, salgından dolayı Ülkemizde ürün erişilebilirliğinin sağlanması, sağlık hizmeti sunumunun aksamaması ve halk sağlığının korunması amacıyla alınan tedbirlere ilave olarak, birinci basamak sağlık hizmet sunucuları olan eczanelerimizde görev yapan eczacılarımız ve diğer tüm personelin görevlerini sağlıklı bir şekilde yürütebilmeleri için de birtakım ek tedbirlerin alındığı bildirilmiştir. Bakanlığımız Bilim Kurulu’ndaki öğretim üyelerinden oluşan komisyon ile yapılan toplantı sonucunda alınan kararlar doğrultusunda;

Pandemi ile mücadelede özveri ile çalışan ve birinci basamak sağlık kuruluşu olan eczanelerimizde hizmet veren eczacılarımızın, eczane personelimizin ve eczanelerden hizmet alan kişilerin sağlığının korunması amacıyla “Serbest Eczaneler Tarafından Alınması Gereken  Pandemi Tedbirleri” hazırlanmış olup, ilimizde faaliyet gösteren tüm eczanelere İl Sağlık Müdürlüğünce bu doğrultuda gerekli bildirimler yapılmıştır.  

Ayrıca sağlık hizmet sunumunun önemli ayağını teşkil eden eczanelerimizin moral motivasyon yönünden desteklenerek pandemi süresince sosyal mesafenin korunmasına özen gösterecek şekilde, halkın ilaca erişiminde sıkıntı yaşamaması adına COVİD-19 pandemi nedeniyle İl Sağlık Müdürlüğü ve 13. Bölge Eczacı Odası Başkanlığı temsilcisi ile birlikte alınan karar gereği ilimiz merkezinde faaliyet gösteren eczanelerin tek eczane olarak tuttukları nöbetleri 03.04.2020 tarihinden itibaren hafta içi ve hafta sonu her gün 2 (iki)  eczane nöbetçi olacak şekilde yeniden düzenlenmiştir." ifadeleri yer aldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.