Kars'ta KÖYDES ve Muhtarlar Toplantısı

Kars'ta KÖYDES ve Muhtarlar Toplantısı

Kars'ta Köylere Hizmet Götürme Birliği (KÖYDES) ile Köy Muhtarları Toplantısı yapıldı.

A+A-

Kars'ta 'Köylere Hizmet Götürme Birliği (KÖYDES) ile Köy Muhtarları Toplantısı' Vali Türkez Öksüz başkanlığında yapıldı.

Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu'nda düzenlenen toplantının açılış konuşmasını Vali Türker Öküz, yaptı. Öksüz, "Bugün hem muhtarlarımızla ilimizin ve köylerimizin genel sorunlarına ilişkin olarak hem de Köylere Hizmet Götürme Birliğinin toplantısını yapmak üzere bir araya gelmiş bulunmaktayız. Özellikle köylerle ilgili olan kamu kurum ve kuruluşlarımızın yöneticileri de aramızda onlarla ilgili muhtarlarımızın talepleri ve ihtiyaçlarını da konuşacağız" dedi.

Muhtarlık mesleğinin zor ve önemli olduğunu ifade eden Vali Öksüz, "Ben özellikle 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde yeni seçilen muhtarlarımıza hayırlı olsun diyorum. Bütün muhtarlarımız zorlu bir seçim sürecinden çıktı, elbette kolay bir süreç değil. Seçimdir nihayetinde rekabeti barındıran bir süreçtir ama önemli bir göreve seçildiniz. Muhtarlarımız bu önemli ve zor görevin altından kalkacağına inanıyorum. Muhtarlar bizim tabiri caizse elimiz, kolumuz, gözümüz, kulağımız her türlü işimizi köylerde muhtarlarla yerine getiriyoruz. Yeni dönemde muhtarlarımızın tabi ki gayretli çalışması, köylerimizin sorunlarını da asgariye indirmesi için önemli hususlardan biri olacaktır. Biz bu süreçte muhtarlarımızın destekçisi, yardımcısı olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Vali Öksüz, köylerin çeşitli problemleri olduğunu ama imkanlar doğrultusunda bu problemlere öncelik vererek teker teker çözme arzusunda olduklarını belirtti.

2018 yılında köylere toplam 50 milyon 280 bin 732 liralık yatırım yapıldığına dikkat çeken Vali Öksüz, "2018 yılı içerisinde 4 milyon 100 bin lira olarak belirlenen bütçemiz daha sonra gelen diğer ödeneklerle birlikte 58 milyon 465 bin 180 lira olarak gerçekleşmiş. Bunun 50 milyon 280 bin 732 liralık bir harcama yapmışız. Bu harcama alanı içerisinde köy yolları var, içme suları var ve diğer hizmetler var. 2018 yılında KÖYDES tarafından 53 tane işi ihale ederek gerçekleştirdik. Yeni dönemde de gerek köy yolları gerek içme suları gerek diğer altyapı işlemleri, bunları içerisinde taziye evleri gibi bazı sosyal amaçlı çalışmalarımızda bulunuyor, bu yatırımlarımızı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. İsteklerinizi bizlere ileteceksiniz biz de mevcut imkanlarla sizlerin her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz. Amacımız tabi şehirdeki imkanların köylerde de olmasıdır. Köylerde yaşayan vatandaşlarımız bizler için çok kıymetlidir. Onlar üretici vatandaşlarımızdır. Onlarla ne kadar övünsek azdır" şeklinde konuştu.

Toplantı daha sonra kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile muhtarlar arasında koordine sağlanması ve taleplerin iletilmesi ile devam etti. Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Kars'ta KÖYDES ve Muhtarlar Toplantısı

Kars'ta KÖYDES ve Muhtarlar Toplantısı

Kars'ta KÖYDES ve Muhtarlar Toplantısı

Kars'ta KÖYDES ve Muhtarlar Toplantısı

Kars'ta KÖYDES ve Muhtarlar Toplantısı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler