Kars’ta 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Başladı

Kars’ta 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Başladı

Kars'ta 2020-2021 eğitim öğretim yılı "uzaktan eğitim ve sorumluluk sınavı" ile başladı.

A+A-

Kars'ta 2020-2021 eğitim öğretim yılı "uzaktan eğitim ve sorumluluk sınavı" ile başladı. 

PolitiKARS'ın derlediği bilgilere göre, Kars İmam Hatip Lisesi'nde düzenlenen 2020-2021 eğitim öğretim yılı açılış programında, Kars İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Acay ilk ders zilini çaldı.

2019-2020 eğitim öğretim yılında bir üst sınıfa sorumlu geçen öğrenciler, sorumluluk sınavına girdi.

Sorumluluk sınavına giren öğrencilerin önce ateşi ölçüldü daha sonra hem okul binasındaki hem de dışarıda oluşturulan sınıflara alındı.

MÜDÜR ACAY İLK DERS ZİLİNİ ÇALDI

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Acay, "2019-2020 ilk döneminde öğrencilerimizin tamamı devamsızlığı olanlar hariç direk sınıflarını geçmişlerdir, ancak zayıf olanlar sorumlu geçmişlerdir. Bu hafta dersleri zayıf olan öğrencilerimiz sorumlu oldukları derslerden okullarında sınavlara alınacaklar. Öğrencilerimiz sınavlarına girmek üzere okullarına gelmeye başladılar" dedi.

40 saatlik ders programının oluşturulduğunu belirten Acay, "Bugün itibariyle ülkemizde olduğu gibi ilimizde de uzaktan eğitim, canlı ders uygulamaları başlatılacak. 40 saatlik ders programının 20 saati canlı ders uygulaması, 20 saati ise uzaktan eğim olacak. İnternet erişimi olmayan öğrencilerimize yönelik ise TRT EBA İlkokul, TRT EBA Ortaokul ve TRT EBA Lisede güncellenmiş ders programıyla öğrencilerimize yönelik uygulamaya başlayacaktır" diye konuştu.

Ders zilinin çalmasıyla birlikte öğrenciler açık havada sorumluluk sınavına girdi. 

Kars’ta Ders Zili Çaldı

Kars’ta Ders Zili Çaldı

Kars’ta Ders Zili Çaldı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.