1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS

  4. İnşaat Malzemesi Çalan Hırsızlar Yakalandı
Kars’a Gelen Turizm Gazetecileri Gezi Programını Tamamladı

Kars’a Gelen Turizm Gazetecileri Gezi Programını Tamamladı

Kars’a gelen turizm gazetecileri için düzenlenen tarihi, kültürel ve turistik mekanlar gezi programı tamamladı.

A+A-

Kars Valiliği, Sarıkamış Kaymakamlığı, Kars Belediyesi, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nün davetlisi olarak Kars’a gelen turizm gazetecileri için düzenlenen tarihi, kültürel ve turistik mekanlar gezi programını tamamladı.

Gazeteciler, başta Ani Ören Yeri, Çıldır Gölü, Sarıkamış Kayak Merkezi ve Allahuekber Şehitliği, Katerina Köşkü ile Kars ve Sarıkamış şehir merkezinde bulunan tarihi mekanları gezdi.

Yaklaşık 5 gün süren gezi programının son gününde Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, kayak merkezindeki bir otelde gazeteciler onuruna yemek verdi.

Karaman, Kars ve Sarıkamış, tarihi, turizmi, doğası ve kültürel zenginlikleriyle yalnızca bölgenin değil, Türkiye’nin ve Kafkaslarında gözde yeri olduğunu belirtti.

Karaman, Bölgeye son yıllarda turizm ve hayvancılığın gelişmesi bakımından devlet ve hükümet olarak çok ciddi yatırımlar yapıldığını söyledi.

Yusuf İzzet Karaman, “Bölgemizde yapılan yatırımlarla birlikte tanıtım ve pazarlama konusunda yoğun bir çalışma içine girdik. Kars Valimiz sayın Günay Özdemir koordinesinde, Kaymakamlıklar, belediyeler Kültür ve Turizm Müdürlüğü ortak hareketle çeşitli organizasyonlar için start verdik. Bunlardan en önemlisi tanıtımdır. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da bu yıl 9’ncu düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında (EMİTT) de sizler buraya davet edildiniz. Bizleri kırmayarak geldiniz çok teşekkür ediyoruz. Burada gezi programındaki izlenimlerinizin bölgenin gelişmesine, kalkınmasına büyük katkı sağlayacağını umut ediyor, hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Turizmci ve organizatör Sevil Deniz’de, Kars’ın bu değerleri ile çok kısa sürede çok önemli yol kat edeceğini, bu zenginliklerin yapılan yatırımlarla hak ettiği yeri bulacağını ifade etti.

Konuşmaların ardından gazetecilere Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Programa, Sabah Gazetesinden Öznur Kaynak, Hürriyet Gazetesinden Hilal Meriç, Binali Bali, Radikal Gazetesinden Pınar Farımaz, Caner Kasapoğlu, Gazeteci Kemal Kaya, Keşfetsek.com’dan Buğra Tokmakoğlu, AFP’den Gürcan Öztürk ve Orçun Dalarslan, SATURDER Başkanı Mir Hasan Taş ile Sarıkamış’ta hizmet veren otel yöneticileri katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.