1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS

  4. Kayıp Cemil Kırbayır Göle'de ANILDI
Kars Valisi ve Bakanlık Uzmanları Ani’de

Kars Valisi ve Bakanlık Uzmanları Ani’de

Kültür ve Turizm Bakanlığı Uzmanları ve Kars Valisi Doğan, UNESCO Dünya Miras Listesinde yerini alan Ani’de incelemelerde bulundu.

A+A-

Kars Valisi Rahmi Doğan ve beraberindekiler, UNESCO Dünya Miras Listesinde yerini alan Ani’de incelemelerde bulundu.

Vali Rahmi Doğan, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Varlıkları Müzeler Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Bozdemir, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hakan Doğan ve Turizm Bakanlığı uzmanlarıyla birlikte UNESCO Dünya Miras Listesi’ne giren Ani’de de yapılan çalışmaları yerinde görerek bilgiler aldı.

Pamukkale Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fahriye Bayram, Başkanlığı’nda yürütülen kazı çalışmalarının ardından Ani’ye gelen Vali Rahmi Doğan, burada Kültür Bakanlığı yetkilileriyle Ani’de neler yapılması gerektiğini enine boyuna konuştu.

Her yıl binlerce yerli ve yabancı ziyaretçisine kapılarına açan Ani’nin Kars için çok önemli olduğuna dikkat çeken Vali Doğan, “Ani’de yapılan çalışmaları yerinde gördük. Neler yapılabilir konuştuk. Kültür Bakanlığından gelen uzmanlarımızla Ani’yi gezdik. Fiker alış-verişinde bulunduk. Çok verimli geçti” dedi.

Vali Rahmi Doğan ve beraberindekiler, bir süre Ani’yi gezdi. İl Kültür ve Turizm Müdürü Hakan Doğanay’da Vali Doğan ile Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Bozdemir’e 2016 yılında Ani’de yapılan kazı çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.

Turizm Bakanlığı Uzmanları Ani’de

Turizm Bakanlığı Uzmanları Ani’de

Turizm Bakanlığı Uzmanları Ani’de

Turizm Bakanlığı Uzmanları Ani’de

Turizm Bakanlığı Uzmanları Ani’de

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.