1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS

  4. Kars’ta 2 Ton Tren Ray Demiri Çalan Üç Kişi Suçüstü Yakalandı
Kars Valisi Günay Özdemir Başarılı Öğrencileri Ödüllendirdi

Kars Valisi Günay Özdemir Başarılı Öğrencileri Ödüllendirdi

TEOG Sınavı’nda 120’de 120 alan öğrenci ile geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’da yapılan okullar arası Atletizm Şampiyonası’nda takım olarak Türkiye birincisi olan Halitpaşa Ortaokulu öğrencilerini Vali Günay Özdemir makamında kabul etti.

A+A-

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavı’nda 120’de 120 alan öğrenci ile geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’da yapılan okullar arası Atletizm Yıldız Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda takım olarak Türkiye birincisi olan Halitpaşa Ortaokulu öğrencilerini Vali Günay Özdemir makamında kabul etti.

Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Osman Urlanç, öğretmen ve başarılı öğrencileri makamında kabul eden Vali Günay Özdemir, Karslı öğrencilerin hem sporda, hem de TEOG sınavında başarılı olmalarının haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.

Vali Günay Özdemir, “Karslı öğrencilerin böyle bir başarıyı, hem sporcularımızın Türkiye 1’ncisi olması, hem bir köyümüzdeki okulumuzdan TEOG’ta 120’de 120 yapan öğrencimizle beraberiz, bu başarı bizi gururlandırıyor. Çünkü Kars’tan da ulusal ve uluslar arası anlamda ciddi başarıların elde edileceğini bu arkadaşlarımız gösterdi” dedi.

“VALİLİK OLARAK HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ”

Kars Valiliği olarak öğrencilere her türlü desteği vereceklerini ifade eden Vali Günay Özdemir, “Kars’taki imkanlar aslında hem sportif anlamda, hem kültürel anlamda, hem de eğitim anlamında her türlü imkanımız var. Bu imkanları öğretmenlerimiz, başta milli eğitimde bütün çalışanlarımız olmak üzere, öğretmenlerimiz, öğrencilerimİz ve velilerimiz iyi değerlendirdiği takdirde başarının gelmemesi mümkün değil. Biz bu başarıları ulusal düzeyden, uluslar arası düzeye de taşıyacaklarına inanıyoruz. Bu konuda kendilerine her türlü desteği vereceğiz” diye konuştu.

Vali Günay Özdemir, TEOG sınavında 120’de 120 yapan Merkez Başgediler Köyü 60. Yıl Yatılı Bölge Okulu öğrencisi Duygu Özer ile Diyarbakır’da yapılan okullar arası Atletizim Yıldız Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda 3 bin metre de takım halinde şampiyon olan Halitpaşa Ortaokulu öğrencilerini başarılarından dolayı kutlayarak çeşitli hediyeler verdi.

Vali Özdemir, Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun ve öğrencilerle çay içerek bir süre sohbet etti. Özdemir, öğrencilerden başarılarının devamını istedi. Öğrencilerde Özdemir’e başarılı olacakları sözünü verdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.